Топдипломати Китаю і Північної Кореї провели зустріч на тлі ракетних запусків КНДР
Як передає Укрінформ, про переговори повідомляє китайське дипвідомство.
У ході зустрічі топдипломати запевнили один одного в готовності їхніх країн розвивати дружні відносини і співпрацю.
«Китай готовий співпрацювати з КНДР для зміцнення зв’язків та координації, поглиблення обмінів і співпраці в різних сферах, … а також сприяння постійному і стабільному прогресу дружніх відносин між двома країнами», - сказав Ван.
Пак, своєю чергою, заявив, що партія та уряд Північної Кореї мають непохитну позицію стосовно поглиблення і розвитку відносин із Китаєм.
«КНДР готова співпрацювати з китайською стороною, щоб сприяти подальшому розвитку двосторонніх відносин, і продовжуватиме зміцнювати багатостороннє співробітництво з Китаєм для захисту спільних інтересів і підтримки регіонального миру та стабільності», - сказав північнокорейський дипломат.
У повідомленні МЗС КНР ідеться, що Ван і Пак у ході зустрічі обмінялися думками з питань, що становлять спільне занепокоєння, однак що саме вони обговорювали і чи йшлося про останні ракетні випробування Пхеньяна - не повідомляється.
Північна Корея офіційно є єдиним союзником Китаю. Згідно з договором від 1961 року обидві країни мають вжити всіх можливих заходів, включно з направленням військ, щоб допомогти одна одній у разі нападу чи спроби нападу третьої країни.
Впродовж останньої доби Північна Корея провела два випробування міжконтинентальних балістичних ракет – малої дальності у неділю ввечері й великої дальності вранці понеділка.
Розробка Пхеньяном ракетної програми і проведення випробувань балістичних ракет заборонені резолюціями Ради Безпеки ООН, постійним членом якої є Китай і який також підтримав згадані резолюції.
Як повідомляв Укрінформ, Північна Корея вранці у понеділок запустила в бік Японського моря міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) великої дальності.
Цей запуск відбувся через кілька годин після того, як пізно ввечері неділі Пхеньян випробував на цьому ж напрямку МБР малої дальності.
Японські фахівці вважають, що випробувана в понеділок ракета може пролетіти близько 15 000 км на максимальній висоті 6 000 км, що дозволить їй уразити будь-які цілі на континентальній частині Сполучених Штатів.