Землетрус у Китаї: до рятувальних робіт залучили супутники і дрони
Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.
Одразу після повідомлення про потужні підземні поштовхи Центр застосування супутників ДЗЗ Мінприроди Китаю запустив екстрений моніторинг постраждалих районів, зібрав і передав рятувальним службам у Ганьсу й Цинхай супутникові зображення із високою роздільною здатністю, зроблені перед землетрусом космічними апаратами Gaofen-2 і Ziyuan-3.
Інший китайський Центр ресурсних супутників аерокосмічної науково-технічної корпорації оперативно розгорнув для моніторингу ситуації у постраждалих районах чотири космічні апарати Gaofen-1B, здатні робити знімки з високою роздільною здатністю, які дозволяють відстежувати зсуви ґрунту, бар’єрні озера, обвали будівель та інші руйнування.
До пошуково-рятувальної операції долучились і військові. Великий транспортний літак Y-20 Західного командування Народно-визвольної армії (НВАК) у вівторок доправив у Ганьсу рятувальні групи, які долучились до пошуку постраждалих.
Військові також задіяли БпЛА Wing Loong-2H для спостереження й повітряної розвідки. Дрон має термінал супутникового зв’язку і виконує ряд завдань, включно з підтримкою аварійного зв’язку та моніторингом важкодоступних гірських районів.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч з понеділка на вівторок на північному заході Китаю, на межі двох гірських провінцій Ганьсу і Цинхай, стався потужний землетрус магнітудою 6,2 бала.
За останніми даними, внаслідок стихійного лиха 118 людей загинули і понад 500 осіб постраждали.
Фото з сайту news.cgtn.com