Науковець застерігає: Якщо республіканці не підтримають Україну, ЄС не допоможе США у протидії Китаю

Науковець застерігає: Якщо республіканці не підтримають Україну, ЄС не допоможе США у протидії Китаю

Укрінформ
У разі, якщо республіканські ізоляціоністи в Конгресі США остаточно відмовляться від підтримки України й залишать Європу наодинці проти агресії РФ, Європа навряд чи прийде на допомогу США у протистоянні з Китаєм.

Таку думку висловив у публікації в The Hill професор права Університету Оттави Джордж Монастіріакос, передає Укрінформ.

«Якщо республіканці полишать Україну, не очікуйте, що Європа піде за Америкою в питанні Китаю», - наголосив науковець.

Він підкреслив, що Пекін створює унікальний глобальний виклик, який є не ідеологічним, як за часів СРСР, а економічним.

«Проте не всі європейські партнери Америки поділяють уявлення Вашингтона про цю загрозу», - йдеться в публікації.

Як зазначається, попри зростання обсягів торгівлі Європи з Китаєм, президент Франції Еммануель Макрон торік, наприклад, заблокував відкриття офісу зв’язків НАТО в Японії. Тобто європейців менше хвилює гіпотетична війна проти Китаю в майбутньому. Стурбованість Європи зараз, скоріше, полягає в тому, що Росія може перемогти у війні в Україні, після чого конфлікт вийде з-під контролю, «а Америки не буде поруч, щоби їй допомогти», зауважив Монастіріакос.

Він наголошує, що загроза, яку Росія становить для Східної Європи, Балтійського та Чорного морів, є реальною та безпосередньою.

«Подобається це ізоляціоністському крилу Республіканської партії (в Конгресі США – ред.) чи ні, але Вашингтон уже понад століття перебуває в центрі європейської безпеки», - нагадав автор.

За його словами, Вашингтон підтримував «арсенал демократії» в Європі від Першої світової війни до подій, пов’язаних із розпадом Югославії і далі. «Сказати, що привид другого президентства Трампа навис дамокловим мечем над Європою, - це не сказати нічого», - зауважив автор.

Монастіріакос підкреслив, що зараз можливість виникнення третьої світової війни є ближчою, ніж будь-коли. Замість того, щоб зробити все можливе для запобігання цьому, республіканці в Конгресі не дають Америці зберегти роль глобального лідера та грають у дрібні політичні ігри. А Трамп особисто лобіював зрив угоди, яка має розблокувати запит Байдена на потреби національної безпеки США, в тому числі на підтримку України.

«Російська Федерація та комуністичний Китай, як і нацистська Німеччина, імперська Японія та Радянський Союз, завжди хотіли одного - щоб Америка забралася з їхнього шляху. І щодня здається, що експрезидент Дональд Трамп та республіканці в Конгресі мають намір дати їм саме це»,- підкреслив автор.

Якщо ж Америка залишатиметься поруч з Європою, це забезпечить їхні можливості повною мірою. Однак якщо вони діятимуть нарізно, успіх видаватиметься недосяжним, підсумовується в публікації.

Читайте також: Лідер більшості в Сенаті США анонсував голосування за допомогу Україні

Як повідомлялося, лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив у четвер, що наступного тижня Сенат проголосує за додатковий законопроєкт про нацбезпеку, який включає двопартійну угоду щодо безпеки кордонів та допомогу для України та Ізраїлю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-