У Росії проти ексдепутата Держдуми Пономарьова порушили нові кримінальні справи
Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Укрінформ.
Як зазначається, політика обвинувачують у державній зраді, участі у терористичній організації та публічних закликах до терору.
ФСБ увечері 4 лютого підтвердила порушення проти Пономарьова чотирьох кримінальних справ. Його, зокрема, обвинувачують в участі у діяльності легіону «Свобода Росії», який воює на боці України та визнаний російським Верховним судом «терористичною організацією».
ФСБ також стверджує, ніби у квітні 2022 року Пономарьов перебував на території заводу «Азовсталь» в обложеному Маріуполі, де «вів активну пропаганду серед командного складу полку «Азов» про необхідність відстоювання підрозділами Збройних сил України Маріуполя».
Раніше щодо Пономарьова в Росії відкрили кримінальну справу за статтею про участь у діяльності небажаної організації.
Пономарьов прокоментував новину у Фейсбуці: «Я, до речі, теж усі форми боротьби з путінізмом об'єднав... І щось мені підказує, що мій ККД вищим буде».
Як повідомлялося, Ілля Пономарьов з 2007 року був депутатом Держдуми від фракції «Справедлива Росія». У березні 2014-го він став єдиним російським парламентарієм, який проголосував проти «приєднання» Криму. Після цього виїхав із країни і був позбавлений депутатської недоторканності. 2015-го на Пономарьова завели кримінальну справу про розтрату коштів фонду «Сколково», заочно заарештували й оголосили в розшук.
У червні 2016 року він отримав посвідку на проживання в Україні. Через три роки тодішній Президент Петро Порошенко надав Пономарьову українське громадянство.
З початком повномасштабного збройного вторгнення РФ на територію України Пономарьов вступив до лав територіальної оборони, створив інформаційні ресурси «Ранок лютого» і «Роспартизан», через які закликає до боротьби проти російської влади.
У 2022 році МВС РФ оголосило його в розшук і заочно заарештувало за статтею про так звані фейки про російську армію.
Мін'юст Росії вніс Пономарьова до реєстру так званих іноземних агентів, а Росфінмоніторинг - до списку «екстремістів та терористів».
Фото: Ілля Пономарьов / Фейсбук