Росія завербувала сербського агента, щоб впливати на інституції ЄС - Politico
Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
За даними розвідки, громадянин Сербії Новиця Антич є активним "агентом впливу" російської спецслужби. Згідно з документами, у жовтні 2023 року він зустрічався з європейськими чиновниками в Брюсселі, зокрема з членами Європарламенту - представницею німецької партії Зелених Віолою фон Крамон-Таубадель, італійською депутаткою Алессандрою Моретті (партія «Соціалісти і демократи») та членом консервативної групи Європейської народної партії Владимиром Більчиком (Словаччина). Утім, за даними західної розвідки, нічого не вказує на те, що вони знали про зв’язки Антича із ФСБ.
Крім того, Антич, який очолює Сербську військову профспілку, зустрічався із представниками профспілок EUROMIL та EPSU, які представляють інтереси військовослужбовців і працівників державних служб у Євросоюзі.
За даними розвідки, Антич тісно співпрацює із співробітником ФСБ В’ячеславом Калініним, який також є головним редактором російського сайту Veteran News, що спеціалізується на новинах для ветеранів збройних сил. На сайті вказано, що Veteran News є «інформаційним партнером» ФСБ та Міноборони Росії, а також інших підрозділів сил безпеки РФ.
Згідно з матеріалами, Калінін вербував і інших людей, однак скількох саме й у яких країнах - не уточнюється.
У публікації зазначається, що Росія використовує Сербію як стартовий майданчик для операцій впливу, спрямованих на послаблення проєвропейських і пронатовських настроїв у країні, а також у ЄС.
Антич користувався своєю посадою голови військового союзу Сербії, щоб критикувати президента Сербії Александара Вучича та високопосадовців ЗС.
«Використовувалася будь-яка нагода, щоб просувати російську пропаганду щодо війни в Україні», – наголошують у розвідці, маючи на увазі зустрічі у Сербії та країнах ЄС.
Як повідомлялося, 28 лютого влада Великої Британії висунула обвинувачення громадянину Болгарії у змові з п’ятьма співвітчизниками з метою шпигунства на користь Росії.
Фото: Milan Ilić / Ringier