Блінкен пригрозив Китаю санкціями за підтримку Росії

Блінкен пригрозив Китаю санкціями за підтримку Росії

Укрінформ
Держсекретар США Ентоні Блінкен на переговорах у Пекіні з китайським колегою Ван Ї висловив серйозну стурбованість Вашингтона підтримкою Китаєм військово-промислової бази РФ і пригрозив санкціями, якщо Пекін постачатиме Москві компоненти для виробництва зброї.

Про це повідомляє Sky News, передає Укрінформ.

«Китай є головним постачальником верстатів, мікроелектроніки та нітроцелюлози для виробництва боєприпасів і ракетного палива, а також інших предметів подвійного призначення, які Москва використовує для нарощування військово-промислової бази», - заявив Блінкен.

За його словами, така промислова база «виробляє ракети, безпілотники, танки та іншу зброю, яку Путін використовує для вторгнення в суверенну країну».

«Ця зброя використовується, щоб руйнувати електромережі й іншу цивільну інфраструктуру та вбивати дітей, жінок, чоловіків. Росії було б важко продовжувати свій напад на Україну без підтримки Китаю», - сказав держсекретар.

Читайте також: Ван Ї зустрівся з Блінкеном: Китай вимагає, аби США не надсилали «неправильні сигнали» Тайваню

Він додав, що на зустрічах із союзниками по НАТО на початку цього місяця та з партнерами із G7 минулого тижня почув той же меседж: підживлення військово-промислової бази Росії загрожує не лише безпеці України, а й європейській безпеці загалом.

«Пекін не зможе досягти кращих відносин із Європою, підтримуючи найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни», - зауважив американський топдипломат.

Він додав, що Вашингтон уже тривалий час каже Пекіну, що забезпечення трансатлантичної безпеки є основним інтересом США.

Читайте також: Ван Ї - Блінкену: Китай і США мають бути партнерами, а не суперниками

«У наших сьогоднішніх дискусіях я чітко дав зрозуміти, що якщо Пекін не вирішить цю проблему, ми самі це зробимо», - заявив Блінкен.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай повинен припинити надавати підтримку загарбницькій війні Росії проти України, якщо прагне покращити свої відносини із Заходом.

Фото: U.S. Department of State/flickr

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-