ШІ та бойові роботи: в Австрії проходить конференція з регулювання «розумних» озброєнь

ШІ та бойові роботи: в Австрії проходить конференція з регулювання «розумних» озброєнь

Фото
Укрінформ
У палаці Гофбург у Відні у понеділок розпочалася дводенна міжнародна конференція "Людство на роздоріжжі: Автономні системи озброєнь і виклики регулювання".

Як передає власний кореспондент Укрінформу, участь у організованому Міністерством закордонних справ Австрії заході беруть представники близько 130 країн, міжнародних та регіональних організацій, академічних кіл, промисловості та громадянського суспільства.

"Вогняне кільце простягається від України, де Росія все ще веде свою жорстоку агресивну війну, до кризи на Близькому Сході, від регіону Сахеля до Африканського Рогу. Безумовно, нелегко зробити крок назад, щоб знайти час і простір для більш стратегічного погляду. Але це саме те, чого ми хочемо досягти сьогодні, тут, у Відні, і про що свідчить назва нашої конференції", - заявив під час відкриття конференції глава австрійського МЗС Александер Шалленберг.

Читайте також: Українські розробники випробували свої сенсорні технології пошуку вибухівки

Він вказав на те, що автономні системи озброєння вже скоро заповнять поля битв у всьому світі, однак досі не напрацьовані правила їх застосування.

"Як запобігти передачі рішення про життя і смерть машинам? Як поводитися з алгоритмами, схильними до помилок та упередженості? Як зупинити гонку озброєнь, керовану штучним інтелектом, і не дати технологіям потрапити до рук терористів? Складно переоцінити нагальність цього питання. Я вважаю, що зараз - "момент Оппенгеймера" для нашого покоління. Ми не можемо дозволити цьому моменту пройти і не вжити дій. Настав час домовитися про міжнародні правила і норми з метою забезпечення людського контролю (над автономними системами озброєння – ред.)", - сказав Шалленберг.

В Австрії проходить конференція з регулювання автономних систем озброєнь / Фото: Василь Короткий, Укрінформ

Читайте також: Прототипи дронів з ШІ можуть з'явитися на полі бою до кінця року - Федоров

В австрійському МЗС переконані, що підвищення автономності зброї завдяки впровадженню штучного інтелекту докорінно трансформує збройні конфлікти, а тому людство зараз стоїть на роздоріжжі і має об'єднатися для розв'язання фундаментальної проблеми регулювання цієї зброї.

У відомстві нагадали, що у 2023 році була прийнята перша в історії резолюція Генеральної Асамблеї ООН щодо летальних автономних систем озброєнь, і у ній переважна більшість держав підкреслила нагальну потребу для міжнародного співтовариства вирішити проблеми та занепокоєння, пов'язані з автономними системами озброєнь. МЗС Австрії організовує конференцію у Відні зі сподіванням на подальше просування дебатів щодо міжнародного регулювання автономних систем озброєння.

Крім того, вищезгадана резолюція просить Генерального секретаря ООН запитати думки держав-членів щодо летальних автономних систем озброєнь і представити доповідь по суті Генеральній Асамблеї на її 79-й сесії для подальшого обговорення. Конференція у Відні також має на меті забезпечити змістовний внесок, який може бути корисним для подачі державами матеріалів до цієї доповіді.

Конференція відкрилася сегментом високого рівня, який включав виступи представників приймаючої країни (глави МЗС Австрії Александера Шалленберга) та інших запрошених високопоставлених гостей. Також заплановані дві панелі високого рівня та чотири міждисциплінарні експертні панелі, які розглянуть питання автономних систем озброєння та виклики, пов'язані з їх регулюванням, з різних точок зору.

Читайте також: Штучний інтелект на полі бою російсько-української війни

Як повідомляв Укрінформ, 22 грудня 2023 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію "Смертоносні автономні системи озброєння". У документі було заявлено, що міжнародному співтовариству потрібно займатися розв'язанням проблем і питань, які виникають у зв'язку з автономними системами озброєнь.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-