Українські розробники випробували свої сенсорні технології пошуку вибухівки
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
«За рік роботи над інноваціями у сфері протимінної діяльності ми перейшли <...> до конкретних підходів і роботи за певними напрямками: сенсорами, засобами доставки, програмним забезпеченням. Для того, щоб такі розробки зʼявлялися системно, ми в уряді разом з такими партнерами як Програма розвитку ООН, Київською школою економіки напрацьовуємо єдину рамку для розробників – готуємо технічні вимоги до сенсорів, які будуть використовуватися в детекції вибухонебезпечних предметів», – розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Випробування відбуваються на тестовій ділянці ДСНС, їх проводить Благодійна фундація «Поступ» в межах проєкту MinesEye, який полягає у створенні мультисенсорної системи для виявлення вибухонебезпечних предметів.
У Мінекономіки інформують, що наразі розробники працюють над тим, щоб навчити штучний інтелект аналізувати фото, зроблені ортофотокамерою, і шукати на них протитанкові міни. Це дозволить виявляти пластикові міни, які може не знайти магнітометр.
Команда розробників UADamage для обстеження території теж використовує магнітометр та ортофоткамеру і додатково сканує ділянки в інфрачервоному спектрі. Найближчим часом вони планують додатково використовувати георадар. За рік роботи команда скоротила час обробки інформації із кількох днів до одного, в планах - підвищити швидкість обробки інформації до кількох годин.
Випробування на тестових ділянках відбулися за підтримки Програми розвитку ООН.
Як повідомлялось, Міністерство економіки відновило роботу кластера з протимінної діяльності, який раніше координували міжнародні партнери України.
Фото: Мінекономіки