КНДР заявила про випробування балістичної ракети з новою системою наведення
Як передає Укрінформ, про це з посиланням на північнокорейське державне інформагентство KCNA повідомляє Yonhap.
«Точність і надійність автономної навігаційної системи перевірено шляхом випробувального пуску», - йдеться в повідомленні.
Додаткові подробиці тестування, наприклад, скільки ракет було випущено, їх типи тощо KCNA не розкриває.
Водночас військові Південної Кореї у п’ятницю зафіксували запуск кількох балістичних ракет малої дальності з міста Вонсан на східному узбережжі КНДР у бік Японського моря. За їх даними, ракети пролетіли близько 300 кілометрів і впали в море.
Південнокорейські аналітики стверджують, що останній запуск вказує на істотне збільшення дальності тактичної керованої зброї Пхеньяна, яка раніше мала максимальний радіус дії до 110 кілометрів.
На їхню думку, враховуючи відстань польоту приблизно в 300 км, Північ могла випробувати ракету, здатну вразити великі військові об’єкти в Південній Кореї. Так пряма відстань від Пхеньяна до генерального штабу збройних сил Півдня становить приблизно 330 км, а до бази дислокації 8-го винищувального крила США приблизно 350 км.
Випробування в п’ятницю стало першим із 22 квітня, коли КНДР випустила в бік Японського моря снаряди з 600-мм надвеликих реактивних систем залпового вогню, які в Сеулі й Вашингтоні вважаються балістичними ракетами малої дальності.
Ракетні пуски сталися наступного дня після того, як лідери Китаю і Росії Сі Цзіньпін та Володимир Путін під час саміту в Пекіні підтвердили свою підтримку Північної Кореї, зазначивши у спільній заяві, що виступають проти «актів військового залякування» проти КНДР із боку США та їх союзників.
Випробування також відбулося після проведення в четвер ВПС Південної Кореї і Сполучених Штатів повітряних навчань із залученням новітніх літаків-невидимок для демонстрації військової сили проти нових загроз Пхеньяна.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Великої Британії запровадив санкції проти кількох компаній, пов’язаних з військовою програмою КНДР та Росією.