Глава МЗС Швейцарії пояснив, чому Росію не запросили на Саміт миру
Як передає кореспондент Укрінформу, про це міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс сказав під час пресконференції у понеділок на тему проведення Глобального саміту миру.
"Як ви знаєте, Росія не була запрошена на даному етапі. З самого початку я завжди підкреслював, що без Росії мирний процес неможливий. Ми завжди були відкриті для того, щоб направити запрошення Росії. Однак Росія кілька разів, зокрема й публічно, заявляла, що не зацікавлена в участі в цій конференції", - сказав він.
За його словами, Росія від початку розглядала конференцію у Бургенштоці як проукраїнську. "Єдина проблема полягає в тому, що Росія відмовилася заздалегідь, ще до того, як були розіслані запрошення, а також відсутність інтересу – про що сам міністр закордонних справ Лавров сказав мені в січні, коли заявив, що це буде проукраїнський захід, а не справжня спроба ініціювати мирний процес", - зазначив глава МЗС Швейцарії.
Міністр також додав, що організатори брали до уваги і позицію України з цього приводу. За його словами, у разі запрошення Росії існувала загроза того, що на зустріч щодо мирного врегулювання в Україні не приїхала б сама Україна. "Чи ми б не втратили Україну, якби запросили Росію. Тому ми брали це до уваги", - сказав Кассіс.
Водночас глава швейцарського МЗС вважає, що Саміт миру у Бургенштоці – це "перший крок", і він покликаний "ініціювати мирний процес". А тому питання полягає "не в тому, чи Росія має бути на борту, а в тому – коли".
"Ми хочемо, щоб цей процес продовжувався. І ми переконані, що довгострокове рішення вимагатиме участі всіх зацікавлених сторін", - заявив він.
Кассіс також прокоментував позицію Китаю, сказавши, що у КНР з самого початку сказали, що братимуть участь у мирній конференції, якщо вона проходитиме за участю обох сторін конфлікту, тобто і Росії. При цьому він похвалив позицію індійського прем’єра, який підтримав Саміт миру у Бургенштоці.
Як повідомляв Укрінформ, президентка Швейцарії Віола Амгерд заявила, що у Глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня візьмуть участь щонайменше 90 країн, з яких половина представляють так званий Глобальний Південь - Південну Америку, Африку, Близький Схід та Азію.
Фото: sda-ats