Макрон пояснив рішення про дострокові вибори парламенту
Він також звинуватив ультраправих у прагненні зберегти невизначеність щодо Росії, передає кореспондент Укрінформу.
"Я звернув увагу на глухий кут, який неминуче заважав уряду діяти", - пояснив своє рішення Макрон.
"Відносна більшість у парламенті зробила дії менш зрозумілими і не дозволила нам створити міцну коаліцію", - додав він.
На його думку, розпуск був єдиним способом прояснити ситуацію.
"Те, що пропонують ультраправі і їхні союзники, - це відповідь на небезпеку шляхом відмови від Республіки, її цінностей та самого її фундаменту. Те, що сьогодні пропонують ультраліві, - це відповідь, заснована на комунітаризмі та м'якості", - наголосив президент, закликавши об'єднатись проти крайнощів.
Він визнав свою відповідальність за зростання рейтингу ультраправих та за те, що "не надав достатньої відповіді на це занепокоєння".
"Якби я вважав, що все зробив правильно, я б не стояв тут сьогодні, я б не розпускав би парламент", - наголосив президент Франції.
Макрон відмовився від дебатів з лідеркою ультраправих Марін Ле Пен, а також звинуватив її партію "Національне об’єднання" у прагненні вийти з НАТО та збереженні "невизначеності щодо Росії".
Водночас глава Франції запевнив, що не братиме участі в парламентських виборах та не піде у відставку після оголошення результатів перегонів: "Я двічі виставляв себе на голосування французького народу, президентські вибори були в 2022 році, і (їхній результат – ред.) – на п'ять років".
Також Макрон повідомив про рішення призупинити ухвалений конституційний законопроект про Нову Каледонію. "Ми не можемо залишати жодної невизначеності в цей період, щоб дати повну силу діалогу на місцях і поверненню до порядку", - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Франції Еммануель Макрон заявив про розпуск Національної асамблеї та оголосив про проведення першого туру позачергових парламентських виборів 30 червня.
Заява пролунала одразу після завершення у Франції голосування на виборах до Європарламенту, за підсумками якого ультраправе Національне об'єднання набрало понад 31 відсоток голосів, у той час як президентська коаліція лише 14,6%.