Токаєв підписав закон про медіа, що збільшує обсяг мовлення казахською мовою
Про це повідомляє Радіо Азаттик, передає Укрінформ.
Зазначається також, що до 2027 року планується поетапне скорочення ретрансляції іноземних програм на телебаченні та радіо – з 20% до 10% відсотків.
Під визначення «масмедіа» тепер підпадають не лише традиційні ЗМІ, а й інтернет-ресурси, пише видання.
Одним із нових положень закону називають включення до компетенції Мінінформу країни функції з моніторингу масмедіа «на предмет заподіяння шкоди моральному розвитку суспільства та порушення загальнолюдських, національних, культурних та сімейних цінностей».
Відповідно до тексту закону, у разі заподіяння шкоди життю та (або) здоров'ю при виконанні журналістом своїх обов'язків «власник ЗМІ зобов'язаний відшкодувати йому шкоду в обсязі та порядку, передбачених законодавством Казахстану».
Також закон передбачає запровадження трирічного періоду позовної давності до опублікованих матеріалів.
Медіаексперти раніше заявляли, що новий закон може посилити цензуру. Занепокоєння у них викликав розпливчастий, на їхню думку, пункт закону, в якому йдеться про те, що Міністерство закордонних справ Казахстану «має право відмовляти в акредитації представництвам іноземних ЗМІ та їх журналістам відповідно до законодавства Республіки Казахстан». Коли проєкт перебував на розгляді парламенту, кілька депутатів запропонували наділити МЗС правом відмовляти в акредитації закордонним ЗМІ, якщо влада країни побачить у їхній роботі «загрозу національній безпеці». Пізніше цей пункт було змінено, а формулювання про загрози нацбезпеці виключили із тексту проєкту.
Казахстан у рейтингу свободи преси, який складає міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF), у 2024 році зайняв 142-ге місце серед 180 країн.
Як повідомляв Укрінформ, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що його країна готова долучитися до розслідування нападу на казахського журналіста Айдоса Садикова у Києві.