Єгипет та ОАЕ готові утворити сили безпеки у післявоєнному секторі Гази

Єгипет та ОАЕ готові утворити сили безпеки у післявоєнному секторі Гази

Укрінформ
Єгипет та Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) готові взяти участь у створенні післявоєнних сил безпеки у секторі Гази.

Як передає Укрінформ, про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомляє The Times of Israel.

Під час візитів до Катару, Єгипту, Ізраїлю та Йорданії два тижні тому Блінкен заявив співрозмовникам, що США досягли прогресу в цьому питанні, отримавши підтримку Каїра та Абу-Дабі у створенні сил, які працюватимуть разом з місцевими палестинськими офіцерами.

"США прагнули залучити арабських союзників для цієї ініціативи, оскільки вони готові представити своє бачення післявоєнного управління Газою, навіть попри те, що припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАСом залишається недосяжним", - йдеться у повідомленні.

Однак офіційні особи заявили, що Єгипет та ОАЕ висунули умови для своєї участі, включаючи вимогу, щоб ініціатива була пов’язана з утворенням шляху до майбутньої палестинської держави — результат, який прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу пообіцяв заблокувати.

Інше джерело, знайоме з цим питанням, повідомило, що Єгипет також вимагає повного виведення ізраїльських військ з сектора Гази - це умова, що, ймовірно, суперечить обіцянці Нетаньягу зберегти загальний контроль над безпекою в секторі після війни, з можливістю повернутися туди в разі потреби, щоб запобігти відродженню ХАМАСу.

Тим часом, ОАЕ вимагають участі США у післявоєнних силах безпеки анклаву, повідомив арабський чиновник.

Блінкен сказав своїм колегам, що США допоможуть створити та навчити сили безпеки, а також гарантуватимуть, що вони матимуть тимчасовий мандат, щоб згодом їх можна було замінити повністю палестинським органом, повідомило третє джерело.

За його словами, мета полягає в тому, щоб Палестинська адміністрація нарешті взяла під свій контроль сектор Гази. Возз'єднання сектору Гази та Західного берега річки Йордан під єдиною владою, розглядається як обов'язковий крок на шляху до остаточного розв'язання проблеми за принципом двох держав.

Читайте також: Міністр оборони Ізраїлю обговорив із Салліваном завершення угоди про припинення вогню в Газі

Як повідомляв Укрінформ, 7 жовтня 2023 року ХАМАС напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 осіб та захопивши близько 250 заручників, сотня з яких досі перебуває у полоні.

Ізраїль у відповідь розпочав військову операцію проти бойовиків.

Унаслідок цього близько 80% населення Гази залишили свої оселі, сотні тисяч перебувають на межі голоду.

Фото: Jonathan Ernst/Pool photo 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-