В’єтнам звернувся до ООН щодо розширення континентального шельфу в Південнокитайському морі

В’єтнам звернувся до ООН щодо розширення континентального шельфу в Південнокитайському морі

Укрінформ
Уряд В’єтнаму звернувся до комісії ООН із поданням про розширення континентального шельфу країни в центральній частині Південнокитайського моря за межі її 200-мильної морської виключної економічної зони.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ В’єтнаму, передає Укрінформ.

«В’єтнам, відповідно до положень Конвенції ООН з морського права (UNCLOS) та своїх природних географічних умов, має правові підстави заявляти про своє право на континентальний шельф, що простягається за межі 200 морських миль», - стверджується в заяві.

У ній зазначається, що це третє подібне подання В’єтнаму після попередніх, що стосувались розширення його континентального шельфу в північній та південній частинах Південнокитайського моря й були передані в 2009 році.

«В’єтнам знову підтверджує свій суверенітет над архіпелагами Хоанг Са (Парасельські острови) і Чионг Са (острови Спратлі) відповідно до міжнародного права», - зазначили в зовнішньополітичному відомстві.

У заяві додається, що подання стосовно центральної частини Південнокитайського моря не зачіпає морської делімітації між В’єтнамом та іншими прибережними державами, а також що в’єтнамська сторона готова вирішувати і врегульовувати всі суперечки та розбіжності щодо територіального суверенітету шляхом переговорів і консультацій.

Розширення континентального шельфу дозволить В’єтнаму проводити одноосібну господарську діяльність у цих багатих нафтою і газом районах шельфу і здійснювати їх розвідку та видобуток.

Читайте також: Філіппіни посилять охорону своєї економічної зони в Південнокитайському морі для протидії Китаю

Наразі В’єтнам оспорює свої права на розробку ресурсів у суперечці з Китаєм, який висуває претензії на суверенітет над майже усім Південнокитайським морем. Китай, зокрема, вважає належними собі Парасельські острови й острови Спратлі, де проводить роботи з укріплення й збільшення площі окремих острівців, на яких будує військові бази й навіть зі злітними смугами.

Як повідомляв Укрінформ, Філіппіни звернулися до комісії Організації Об'єднаних Націй з проханням офіційно визнати протяжність свого підводного континентального шельфу в Південнокитайському морі, де вони матимуть виключне право на розробку ресурсів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-