Пекін направив війська до спірної мілини у Південнокитайському морі
ВМС і ВПС Китаю у середу провели бойове патрулювання поблизу мілини Скарборо в Південнокитайському морі, суверенітет над якою Пекін оскаржує з Філіппінами.
13 листопада 2024
ВМС і ВПС Китаю у середу провели бойове патрулювання поблизу мілини Скарборо в Південнокитайському морі, суверенітет над якою Пекін оскаржує з Філіппінами.
11 листопада 2024
Китай висловив Філіппінам протест у зв’язку з ухваленими законами про морські зони та про морські коридори, якими Маніла заявила про суверенітет над прилеглими районами Південнокитайського моря, на які також претендує Пекін.
11 жовтня 2024
Сполучені Штати стурбовані дедалі більш небезпечною та незаконною діяльністю Китаю у спірних районах Південнокитайського моря.
08 жовтня 2024
Філіппінське бюро рибальства заявило, що два його судна, які доставляли провізію рибалкам на спірній мілині Скарборо в Південнокитайському морі, зазнали нападу із застосуванням водометів з боку кораблів берегової охорони Китаю.
02 вересня 2024
Китай закликав Європейський Союз бути об’єктивним, справедливим та обережним у висловлюваннях і діях у питаннях, що стосуються ситуації в Південнокитайському морі.
31 серпня 2024
Кораблі берегової охорони Китаю і Філіппін зіткнулися в суботу на спірній ділянці в Південнокитайському морі.
25 серпня 2024
Уряд Філіппін заявив, що кораблі берегової охорони Китаю поблизу спірної мілини Сабіна в Південнокитайському морі застосували проти філіппінського судна забезпечення водомети та спровокували зіткнення суден.
24 серпня 2024
Філіппінський літак, що здійснював патрулювання у спірному районі архіпелагу Спратлі в Південнокитайському морі, зазнав обстрілу сигнальними ракетами із одного з островів, на якому китайські військові облаштували військову базу.
11 серпня 2024
Філіппіни вперше за два роки заявили про небезпечні маневри ВПС Китаю поблизу філіппінського літака над спірним районом Південнокитайського моря.
05 серпня 2024
В’єтнам і Філіппіни, відповідно до нових домовленостей про посилення морської співпраці, цього тижня проведуть у Манільській затоці перші спільні навчання своїх сил берегової охорони.
22 липня 2024
Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший заявив, що країна не поступиться своїми позиціями в Південнокитайському морі, але віднайде дипломатичні способи деескалації напруженості у спірних водах.
19 липня 2024
Уряд В’єтнаму звернувся до комісії ООН із поданням про розширення континентального шельфу країни в центральній частині Південнокитайського моря за межі її 200-мильної морської виключної економічної зони.
15 червня 2024
Філіппіни звернулися до комісії Організації Об'єднаних Націй з проханням офіційно визнати протяжність свого підводного континентального шельфу в Південнокитайському морі, де вони матимуть виключне право на розробку ресурсів.
01 червня 2024
Філіппіни попереджають, що подальші зіткнення за участі китайського флоту у Південно-Китайському морі можуть спричинити війну.
13 травня 2024
Уряд Філіппін посилить моніторинг і охорону рифів, мілин та островів у своїй виключній економічній зоні в Південнокитайському морі, де виявлено ознаки активізації Китаєм меліоративних робіт і підготовки будівництва штучних островів.
12 квітня 2024
Лідери Сполучених Штатів, Японії та Філіппін на тристоронньому саміті в Вашингтоні домовились розвивати оборонне та економічне співробітництво, спрямоване на протидію амбіціям Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
07 квітня 2024
Сполучені Штати, Філіппіни, Японія і Австралія проводять у неділю в Південнокитайському морі військові навчання.
02 квітня 2024
Контрзаходи Філіппін у відповідь на поведінку Китаю в Південнокитайському морі передбачають зміцнення оборонного потенціалу спільно із союзниками і використання всіх дипломатичних заходів для вирішення суперечок.
19 березня 2024
Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Маніли розкритикував провокаційні дії Китаю в Південнокитайському морі, заявивши, що вони порушують права Філіппін.
05 березня 2024
Під час чергового протистояння в спірному районі Південнокитайського моря у вівторок зіткнулися кораблі берегової охорони Китаю та Філіппін, в результаті чого отримали поранення чотири філіппінські моряки.
04 березня 2024
Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший заявив, що його країна співпрацюватиме з Китаєм для врегулювання питань спірних ділянок Південнокитайського моря, але даватиме відсіч, якщо її суверенітет і морські права ігноруватимуться.
14 грудня 2023
Китай і В’єтнам домовилися активізувати пошук довгострокового вирішення спорів у Південнокитайському морі та утримуватись від дій, які можуть призвести до ескалації і зіткнень на морі.
03 грудня 2023
Берегова охорона Філіппін розмістила в Південнокитайському морі два своїх судна для спостереження за триваючим збільшенням кількості кораблів морської озброєної міліції Китаю на одному з рифів у філіппінській виключній економічній зоні (ВЕЗ).
21 листопада 2023
Філіппіни звернулися до сусідніх Малайзії та В’єтнаму з пропозицією обговорити розробку власного кодексу поведінки в Південнокитайському морі, оскільки укладення ширшої регіональної угоди з Китаєм впродовж багатьох років залишається без прогресу.
03 листопада 2023
Китайське військове судно незаконно увійшло до територіальних вод Філіппін.
26 серпня 2023
Чотири країни – Японія, США, Австралія та Філіппіни – провели спільні військово-морські навчання в Південно-Китайському морі.
03 липня 2023
Збройні сили Тайваню провели навчання з бойовою стрільбою на своєму стратегічному південному узбережжі, імітуючи відсіч військам вторгнення з пусками ракет і знищенням цілей поблизу берега.
24 червня 2023
Сполучені Штати направили атомний авіаносець USS Ronald Reagan до В’єтнаму для демонстрації підтримки цієї країни на тлі посилення територіальних суперечок між Ханоєм і Пекіном у Південно-Китайському морі.
29 квітня 2023
Китай вважає інцидент у Південно-Китайському морі, де судно берегової охорони Філіппін із журналістами на борту мало не зіткнулося з китайським кораблем, навмисною провокацією з метою проведення інформаційної кампанії у ЗМІ зі звинуваченнями на адресу Китаю.
28 квітня 2023
Берегова охорона Філіппін заявила у п’ятницю, що вступила у конфронтацію з китайськими кораблями, які здійснили «небезпечні маневри» у Південно-Китайському морі.
реклама