ФСБ Росії відкрило кримінальне провадження проти італійських журналістів через сюжет про Суджу

ФСБ Росії відкрило кримінальне провадження проти італійських журналістів через сюжет про Суджу

Укрінформ
Федеральна служба безпеки РФ у суботу відкрила кримінальне провадження проти двох італійських журналістів телеканалу Rai 1 через сюжет із міста Суджа Курської області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

Кримінальну справу було відкрито проти кореспондентки Стефанії Баттістіні та оператора Сімоне Траїні італійського телеканалу Rai 1. Їх звинувачують у «перетині кордону РФ без дійсних документів на право в’їзду».

За версією російського відомства, репортери незаконно перетнули українсько-російський кордон і здійснили відеозйомку у місті Суджа Курської області.

Максимальне покарання за ч.3 ст.322 КК РФ, за яким було відкрито справу проти репортерів, становить 5 років позбавлення волі.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу Міністерство закордонних справ РФ викликало посла Італії в Росії Чечілію Піччоні через репортаж журналістів італійської державної телекомпанії RAI із Суджі Курської області.

Читайте також: Росія створила неефективну структуру для відповіді на операцію ЗСУ у Курській області - ISW

Дипломату був висловлений «рішучий протест» у зв’язку із «незаконним проникненням» знімальної групи на територію РФ. У російському МЗС заявили, що дії громадян Італії підпадають під дію Кримінального кодексу РФ.

Напередодні у соцмережі Х італійського телеканалу були оприлюднені зйомки із Суджі. На відео кореспондентка Rai 1 Стефанія Баттістіні разом із українськими військовими на машині перетинає українсько-російський кордон, проїжджаючи повз зруйновані російські укріплення. Крім того, Баттістіні спілкувалася з місцевими жителями, які сказали, що українські військові ставляться до них добре.

У Міністерстві закордонних справ Італії зазначили, що посол Піччоні пояснила російській владі, що телеканал Rai 1 та його журналісти «планують свою діяльність абсолютно незалежно і автономно».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-