У Польщі збільшилася кількість мігрантів на кордоні з Білоруссю
Про це заявив у четвер віцепремʼєр - міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш, передає кореспондент Укрінформу.
За словами віцепремʼєра Польщі, останнім часом зріс міграційний тиск на кордоні з Білоруссю.
«Ситуація серйозна. Тиск на кордоні в останні тижні посилився. Після липня та серпня, які були відносно спокійними місяцями, у вересні збільшилася кількість незаконних перетинів кордону»,- зазначив Косіняк-Камиш.
Він додав, що у вересні зафіксовано понад 2,5 тис. спроб нелегального перетину кордону. А від початку цього року - понад 26 тис., стільки ж, як за весь 2023 рік.
Косіняк-Камиш нагадав, що операція «Безпечне Підляшшя» на кордоні з Білоруссю, до якої залучено 17 тис. польських військових, триває вже кілька місяців. Він запевнив, що нова операція «Фенікс» щодо протидії наслідкам повені у південно-західній частині Польщі, до якої залучено 25 тис. польських військових, не стоятиме на заваді подальшому проведенню операції «Безпечне Підляшшя».
За інформацією Підляського відділу Прикордонної служби Польщі, напередодні, 25 вересня, 110 іноземців, зокрема громадяни Ємену, Чаду, Бурунді, хотіли незаконно проникнути до Польщі з території Білорусі. Під час однієї із спроб мігранти атакували польські служби камінням і гілками.
Напередодні польські прикордонники затримали двох людей за допомогу у переправленні нелегалів далі на Захід. Серед затриманих є громадянин України. Загалом вони перевозили сімох мігрантів. Від початку року затримано загалом 289 осіб, які перевозили нелегальних мігрантів.
Як повідомляв Укрінформ, Варшава з 1 серпня розпочала нову операцію з гарантування безпеки на кордоні з Білоруссю під назвою “Безпечне Підляшшя”. За її проведення відповідає 18-та механізована дивізія ЗС Польщі, до неї залучається до 17-ти тис. польських військових.
У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, встановила сучасну систему електронного моніторингу у відповідь на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та Балтійськими країнами. Нещодавно ухвалено рішення про модернізацію цього загородження, зокрема зараз встановлюється сучасна електронна система контролю.
З 13 червня на кордоні з Білоруссю запроваджено буферну зону, яка загалом має довжину близько 60 км. Зокрема, на ділянці понад 40 км не можна перебувати у прикордонній зоні на глибину до 200 м, а на ділянці 16 км – до 2 км.
Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” також побудує на кордоні з Росією і Білоруссю укріплення, системи виявлення й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам.
Фото: Twitter/MON