Японія вперше запустила атомний реактор, пошкоджений унаслідок землетрусу і цунамі
Про це повідомляє Kyodo, передає Укрінформ.
Ідеться про перезапуск блоку № 2 АЕС «Онаґава» (Onagawa) у префектурі Міяґі в північно-східній частині острова Хонсю. Це також знаменує собою перший випадок, коли реактор із киплячою водою та графітовим уповільнювачем, того самого типу, що й реактори зруйнованої АЕС «Фукусіма-1», був введений в експлуатацію після катастрофи 2011 року.
Під час аварії в березні 2011-го всі три реактори станції «Онаґава» автоматично вимкнулися, а сама АЕС, розташована найближче до епіцентру землетрусу магнітудою 9,0, постраждала від хвиль цунамі висотою близько 13 метрів.
Після перевірки пошкоджень енергоблоків компанія-оператор електростанції Tohoku Electric Power вирішила вивести з експлуатації енергоблок №1, а №2, де було підтоплено підвальне приміщення, і визнала реактор таким, що може бути відновлений і знову введений в експлуатацію.
На будівельні роботи для підвищення безпеки електростанції, включаючи будівництво 29-метрової припливної стіни та покращення сейсмостійкості будівлі реактора, пішло більше десяти років.
У лютому 2020 року реактор АЕС «Онаґава» пройшов перевірку на безпеку відповідно до жорсткіших стандартів безпеки після кризи на «Фукусіма-1» та отримав обов’язкову згоду місцевих жителів на відновлення роботи.
Минулого місяця Tohoku Electric Power завантажила 560 паливних збірок у реактор №2 у рамках підготовки до його повторного запуску. Виробництво та передачу електроенергії планується розпочати в листопаді, а комерційну експлуатацію – орієнтовно в грудні.
Крім енергоблоку «Онаґава» №2, ще близько десяти реакторів на шести атомних електростанціях у центральній, західній та південно-західній Японії відновили роботу після досягнення відповідності жорсткішим стандартам безпеки.
Як повідомляв Укрінформ, у Казахстані на референдумі 6 жовтня 69,8% громадян підтримали будівництво в країні атомної електростанції.
Фото: Kyodo