Європа співпрацюватиме з адміністрацією Трампа у захисті спільних інтересів - фон дер Ляєн
Про це сьогодні у Будапешті перед початком саміту Європейської політичної спільноти заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Дозвольте мені ще раз привітати Дональда Трампа з його переконливою перемогою на виборах. Сподіваюся працювати з ним знову та зміцнювати трансатлантичний зв'язок. Ми будемо добре працювати з адміністрацією Трампа, виходячи з того, що передує. Я маю певний досвід роботи з президентом Трампом під час його попереднього мандату, і це те, на чому можливо будувати (відносини). Важливо, щоб ми разом проаналізували, якими є наші спільні інтереси, і працювали над ними», - сказала президент Єврокомісії.
За її словами, в наших інтересах, щоб автократи у цьому світі отримали дуже чіткий сигнал, що не існує права сили, що верховенство права є важливим.
«Це в наших спільних інтересах, - не дозволимо великому сусіду притискати інших, але натомість забезпечити справедливість та цілісність країн. Ми будемо захищати це. Це те, над чим ми працюємо», - додала Урсула фон дер Ляєн.
Вона зауважила, що протягом минулих років Європа чітко продемонструвала здатність долати важкі виклики, якщо всі 27 країн зберігають єдність та зустрічають їх разом. Так відбулося під час пандемії, коли Європа разом долала її економічні наслідки. Так відбулося й під час важкої енергетичної кризи, яка була спричинена російською війною проти України. Саме єдність, за її словами, дозволяє прокладати шлях вперед і зараз.
«Є три пункти, які ми обговоримо. Перший – це спільний план з конкурентоспроможності, цифровізації та декарбонізації. Друге – як подолати нашу надмірну залежність та створити більше правового поля для наших економік й бізнесу. Обидва пункти відображені у доповіді Драгі. Третій елемент - ми маємо наростити наші оборонні спроможності, збільшити інвестиції (в оборону) та нашу готовність, на основі доповіді Ні́йністе», - зазначила президент Єврокомісії.
Вона нагадала, що рік тому просила колишнього прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі та колишнього президента Фінляндії Саулі Ні́йністе написати доповіді, відповідно, щодо стану економіки та конкурентоспроможності ЄС, та щодо захисту ЄС та його стійкості до зовнішніх загроз. Наразі саме на основі висновків, що містяться у цих документах, ЄС будує відповідні напрямки своєї політики.
«Досвід Європи протягом минулих років є дуже чітким, - є виклики, які жодна з країн не може подолати самотужки. Але якщо ЄС стоїть разом, всі 27 країн, це означає багато сили й потужності, і це є найвищою цінністю. Майбутнє Європи в наших руках, тож ми маємо працювати», - додала Урсула фон дер Ляєн.
Як повідомлялося, сьогодні у Будапешті відбувається саміт Європейської політичної спільноти. Завтра у столиці Угорщини відбудеться неформальна зустріч Європейської ради за участі глав держав та урядів ЄС.