Генсек НАТО найближчим часом може зустрітися з Трампом для обговорення ситуації в Україні - WP

Генсек НАТО найближчим часом може зустрітися з Трампом для обговорення ситуації в Україні - WP

Укрінформ
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте найближчим часом може відвідати США для зустрічі з обраним президентом Дональдом Трампом, щоб обговорити ситуацію в Україні.

Про це йдеться у публікації журналіста Девіда Ігнатіуса в The Washington Post, який посилається на джерела, передає Укрінформ.

«Рютте, як очікується, незабаром вирушить до Мар-а-Лаго, щоб обговорити стратегію мирних переговорів щодо України, яких Трамп, як він сказав, хоче, повідомили мені чиновники», - пише журналіст.

Неназваний німецький посадовець розповів журналісту, що послання Рютте полягатиме в тому, що інтересам Трампа і Європи слугуватиме «справедливий і міцний мир», який не заохочуватиме російську агресію і забезпечить надійні гарантії безпеки для України.

Джерело розповіло, що Рютте намагатиметься переконати Трампа, що погана угода щодо України зашкодить йому самому так сильно, як і Європі. «Майте на увазі, що ви повинні вирішити питання України таким чином, щоб воно не переслідувало вас під час вашого президентського терміну», – описав німецький посадовець послання Трампу, пише Ігнатіус.

Умовою будь-якої успішної мирної угоди є те, що війна Росії проти України «ніколи не повториться» - тому що «безпека України буде захищена», розповіли журналісту європейські посадовці.

Читайте також: Російська війна проти України несе прямі загрози для Заходу - Рютте

Цього тижня під час приватної зустрічі в Брюсселі з міністрами оборони країн НАТО генсек Рютте закликав європейських лідерів залучати Трампа до співпраці, йдеться у публікації WP.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Марк Рютте перед участю у засіданні Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин (з питань оборони) у Брюсселі 19 листопада заявив, що агресія РФ проти України за обсягом та наслідками несе загрозу для усього колективного Заходу, особливо в контексті долучення до цієї війни КНДР, Ірану та Китаю, що вимагає від країн НАТО і ЄС посилення військової та фінансової підтримки України.

Фото: АА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-