Компанія Neuralink випробує мозкові імплантати для керування роботизованою рукою силою думки
Про це повідомляється у заяві компанії у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Ми раді повідомити про схвалення та запуск нового техніко-економічного обґрунтування для розширення контролю над BCI (brain-computer interface або мозково-комп’ютерний інтерфейс – ред.) за допомогою імплантату N1 на дослідницьку допоміжну роботизовану руку. Це важливий перший крок до відновлення не тільки цифрової, але й фізичної свободи», — йдеться у дописі.
BCI — це система, яка дозволяє людині безпосередньо керувати зовнішніми пристроями за допомогою мозкових хвиль. Вона працює шляхом зчитування та декодування сигналів руху від нейронів. BCI від Neuralink містить пристрій розміром із монету під назвою N1, який хірургічно імплантується в мозок за допомогою робота. Наразі компанія оцінює безпечність свого BCI, а також його здатність керувати комп’ютером у людей з паралічем.
Як повідомляв Укрінформ, Neuralink, заснована у 2016 році, розробила мозковий імплантат, призначений допомогти людям використовувати нейронні сигнали для керування зовнішніми технологіями. Компанія має на меті відновлення втрачених можливостей людей, таких як зір, моторика, мовлення.
У Сполучених Штатах компанія Neuralink вже імплантувала пристрій двом пацієнтам. Компанія стверджує, що він добре працює у другого пацієнта, який використовує його для гри у відеоігри та навчання дизайну 3D-об'єктів.
У листопаді Neuralink отримала дозвіл в Канаді на проведення першого клінічного випробування мозкового імплантату, який зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки.