Десять країн ЄС пропонують розширити санкції на російський метал - Reuters

Десять країн ЄС пропонують розширити санкції на російський метал - Reuters

Укрінформ
Десять країн Європейського Союзу запропонували нові санкції щодо торгівлі з Росією, включно з імпортом металів, таких як алюміній, з метою подальшого скорочення доходів РФ і фінансування її війни в Україні.

Про це йдеться в листі, з яким ознайомилося агентство Reuters, передає Укрінформ.

Як зазначило джерело медіаресурсу, серед підписантів листа, надісланого два тижні тому з пропозицією заборонити російський метал, є Польща, яка в січні перейняла головування в ЄС від Угорщини і вороже ставилася до цієї ідеї. «Оскільки метали є найважливішим джерелом доходів для Росії, окрім викопного палива, ми також повинні запровадити додаткові заборони на імпорт металів», - йдеться в листі, який також підтримали Данія, Чехія, Ірландія, Естонія, Латвія та Литва.

Швеція, Фінляндія та Румунія також підтримують цю пропозицію.

Єврокомісія запропонує новий пакет заходів у другій половині січня, щоб ухвалити його в лютому до третьої річниці вторгнення Росії в Україну, йдеться у публікації.

Більшість споживачів металів в ЄС знайшли альтернативні джерела постачання з інших країн, наприклад, міді з Перу та Сербії, але ЄС все ще імпортує великі обсяги первинного алюмінію російського походження.

Цього року Сполучені Штати і Великобританія заборонили імпорт металів, вироблених в Росії, але ЄС відмовився слідувати цьому прикладу через спротив деяких країн-членів, включаючи Францію, яка, за словами двох джерел, знайомих з цим питанням, більше не виступає проти цієї ідеї.

Поки що ЄС заборонив лише вироби з алюмінію, включаючи дріт, труби і фольгу, які становлять менш як 15% імпорту цього металу, що використовується в транспортній, пакувальній і будівельній галузях.

Читайте також: США пропонують G7 розглянути санкції проти російського паладію і титану - Bloomberg

Третє джерело, знайоме з цим питанням, повідомило, що ЄС може запровадити штрафні мита на російський метал, які не потребують одностайності і можуть стати альтернативою санкціям. Санкції або мита зараз можуть бути більш прийнятними, оскільки імпорт первинного алюмінію з Росії до ЄС скоротився.

У період з січня по вересень ЄС імпортував майже 118 000 метричних тонн первинного алюмінію з Росії, або близько 6% від загального обсягу в понад два мільйони тонн, згідно з даними постачальника інформації Trade Data Monitor. Це порівняно з 11% за аналогічний період минулого року і 20% у 2022 році.

Як зазначається, у санкційному списку ЄС налічується понад 2 000 фізичних та юридичних осіб, але серед них немає російських виробників металів, таких як «Русал».

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня Міністерство фінансів США в координації зі Сполученим Королівством ввели нові обмеження проти експорту Росією алюмінію, міді та нікелю.

У Мінфіні США повідомили, що в результаті нових санкцій світові біржі металів, такі як Лондонська біржа металів (LME) й Чиказька товарна біржа (CME), не зможуть приймати новий алюміній, мідь і нікель, вироблені в Росії.

Біржі металів відіграють ключову роль у сприянні торгівлі промисловими металами по всьому світу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-