Зонд NASA вперше рекордно наблизився до Сонця
Про це повідомляється на сторінці NASA у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Це відбувається просто зараз: сонячний зонд NASA Parker здійснює найбільше в історії наближення до Сонця!», - йдеться у дописі.
HAPPENING RIGHT NOW: NASA’s Parker Solar Probe is making its closest-ever approach to the Sun! 🛰️ ☀️
— NASA Sun & Space (@NASASun) December 24, 2024
More on this historic moment from @NASAScienceAA Nicola Fox 👇
Follow Parker’s journey: https://t.co/MtDPCEK6w6#3point8 pic.twitter.com/Bq85XFa1QS
Очікується, що він подасть сигнал команді, щоб підтвердити свій стан, 27 грудня, коли буде достатньо далеко від Сонця, щоб відновити зв’язок.
Зонд був запущений у серпні 2018 року з семирічною місією для поглиблення наукового розуміння Сонця, а також для прогнозування явищ космічної погоди, які можуть вплинути на життя на Землі. Він названий на честь Юджина Паркера, який був піонером наукового розуміння Сонця і помер у 2022 році у віці 94 років.
«Жоден об'єкт, створений людиною, ніколи не проходив так близько до зірки, тому “Parker” дійсно буде передавати дані з недослідженої території», - сказав Нік Пінкайн, керівник місії зонда в Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса в Лорелі, штат Меріленд, у своїй заяві.
Здійснюючи подорож, зонд летітиме з приголомшливою швидкістю близько 690 тис. км/год, що більш ніж у 550 разів перевищує швидкість звуку і є достатньою швидкістю, щоб долетіти з Вашингтона до Токіо менш ніж за хвилину.
Ця подорож до Сонця напередодні Різдва - перший з трьох рекордних прольотів, які має здійснити зонд. Очікується, що наступні два - 22 березня 2025 року та 19 червня 2025 року - повернуть його на таку ж близьку відстань від Сонця.
«Це один із прикладів сміливих місій NASA, яка робить те, що ніхто раніше не робив, щоб відповісти на давні питання про наш всесвіт», - сказав Арік Познер, науковий керівник програми зонду в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.
Як повідомляв Укрінформ, поблизу Землі у суботу, 28 грудня, пролетить астероїд 2024 YC1.
Фото: NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben