Лідери країн НАТО вживатимуть рішучих заходів проти тіньового флоту Росії
Про це йдеться в опублікованій на сайті президента Фінляндії спільній заяві лідерів країн-членів НАТО у Балтійському морі, передає Укрінформ.
«Використання Росією так званого тіньового флоту становить особливу загрозу для морської та екологічної безпеки в регіоні Балтійського моря та в усьому світі. Ця ганебна практика також загрожує цілісності підводної інфраструктури, збільшує ризики, пов’язані зі скинутими в море хімічними спорядження, і значно підтримує фінансування незаконної агресивної війни Росії проти України», - зазначається в заяві.
«Ми залишаємо за собою право, відповідно до міжнародного права, вживати заходів проти будь-яких суден, які підозрюються в обході санкцій та загрожують нашій безпеці, інфраструктурі та навколишньому середовищу. У тісному співробітництві з державами в регіоні ми посилюємо нагляд за суднами, включаючи перевірки даних про страхування суден. Крім того, на практиці будуть впроваджені подальші заходи, включаючи інструменти відстеження та розширення санкцій проти тіньового флоту. Ми заохочуємо до подальшої співпраці ЄС-НАТО у відповідь на загрози, викликані безрозсудними діями суден, що обслуговують російські вантажні потоки», - акцентують лідери країн-членів НАТО у Балтійському морі.
За їхніми словами, підвищення безпеки Балтійського моря та його критичної підводної інфраструктури є спільним інтересом Альянсу та ЄС.
«Завдяки нашим спільним діям, як зазначено в цій декларації, ми активно робимо внесок у зусилля щодо безпеки та захисту нашої підводної критичної інфраструктури. Ворожі або необачні дії проти критичної підводної інфраструктури чи іншої критичної інфраструктури не обмежуються регіоном Балтійського моря. Ми забезпечимо координацію та активізуємо співпрацю для посилення безпеки в усьому Альянсі», - додали підписанти заяви.
Як повідомляв Укрінформ, міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен підтвердила, що НАТО відправляє два кораблі у Балтійське море для патрулювання.
Уряд Швеції оголосив у неділю, 12 січня, що надасть НАТО до трьох військових кораблів у рамках збільшення присутності Альянсу в Балтійському морі, намагаючись захистити від диверсій підводну інфраструктуру.