Ухвалення рішень у Конгресі США за президентства Трампа не буде одностайним - експерт

Ухвалення рішень у Конгресі США за президентства Трампа не буде одностайним - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Голосування в Конгресі США за президентства Дональда Трампа не буде одностайним.

Такою думкою в коментарі Укрінформу поділився Олександр Краєв, директор програми «Північна Америка» в аналітичному центрі «Українська призма», викладач НаУКМА.

«Дискусії, створення противаги цілком можливе. Останнє голосування в Палаті представників за спікера показало, що всередині партії є певний спротив. Знайшлися кілька людей, не готових відразу голосувати за Майка Джонсона», – пояснив він.

Відео дня

За словами Краєва, голосування за спікера нижньої палати Конгресу – завжди принципове питання, і конгресмени традиційно підтримують свого однопартійця. Та навіть за таких умов для процедури голосування довелося переконувати близько 15 конгресменів.

Читайте також: Трамп не змушуватиме Україну до передчасних перемовин із Росією - Bloomberg

«Виглядає так, що під час ледве не кожного голосування доведеться йти на поступки консерваторам, тобто іншій частині Республіканської партії. Більшість у Палаті представників дуже нетривка, і малоймовірно, що голосування проходитимуть легко», – заявив викладач НаУКМА.

Та сама ситуація, на думку фахівця з міжнародної політики, і в Сенаті (республіканці мають 53 місця). Для ухвалення законопроєктів від президента або Палати представників досить 50 голосів «за», і їх у республіканської фракції вистачатиме. Але у випадках, коли буде необхідна процедура дебатів, згоду на неї повинні дати 60 членів Сенату.

«Тож все одно треба десь брати сім голосів, тобто серед демократів. Виходить, і в Сенаті республіканці не матимуть 100% автономії. Для процедурних питань, де потрібні дві третини голосів усіх 100 сенаторів, теж доведеться домовлятися», – зазначив Краєв.

За словами експерта, більш ніж половина губернаторів (новообраних та з тих, хто зберіг посади) – демократи. Це означає, що на місцевому рівні, який має дуже великі повноваження в Сполучених Штатах, трампісти не мають абсолютної влади, і певний баланс сил зберігається.

«Не можна сказати, що республіканці виграли все», – зауважив Краєв.

Як повідомлялося, заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня. Протягом минулих тижнів новообраний президент зробив кілька сенсаційних заяв, зокрема щодо можливості приєднання до США Канади, Гренландії, а також повернення контролю над Панамським каналом.

Республіканська більшість Палати представників США 3 січня, після затяжного процесу міжпартійних переговорів та голосування, переобрала Майка Джонсона на посаду спікера в новому скликанні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: