![Команда Трампа розглядатиме політику щодо України крізь призму протистояння з Китаєм - експерт Команда Трампа розглядатиме політику щодо України крізь призму протистояння з Китаєм - експерт](https://static.ukrinform.com/photos/2016_11/thumb_files/630_360_1478594934-2898.jpg)
Команда Трампа розглядатиме політику щодо України крізь призму протистояння з Китаєм - експерт
Таку думку висловив президент громадської організації «Ліберально-демократична ліга України», експерт зі Східної та Південно-Східної Азії Артур Харитонов в ефірі «Радіо NV», передає Укрінформ.
«Передусім, ми маємо розуміти, що до влади в Сполучених Штатах прийшла найбільш жорстка антикитайська команда в історії Сполучених Штатів, і вони наголошують на необхідності стратегічного розриву з КНР. Власне, це те, чого й домагалася адміністрація Байдена, але більш м'якими інструментами… Тобто в цьому сенсі є певна тяглість.., але тепер є всі механізми для того, щоб "давити" Китай», – сказав Харитонов.
У цьому контексті він нагадав, що коли заслуховували у Сенаті Марко Рубіо перед призначенням на посаду держсекретаря, він заявив, що стратегічною ціллю Сполучених Штатів є позбавлення Китаю доступу до американських благ, які США мали необережність надати цій державі в минулому, і все повертати назад в Америку та позбавляти КНР можливостей, які вони нині використовують для війни і експансії.
«Це означатиме, що капітал надалі з Китаю виводитиметься, інвестиції припинятимуться, санкції накладатимуться, і ніхто не планує примирятися з комуністичною партією Китаю», – вважає експерт.
Харитонов також акцентував, що до команди Трампа входять «яструби», дуже серйозні кваліфіковані люди з глибоким досвідом.
«Але різниця з адміністрацією Байдена – у тому, що це не зовсім кабінетні люди. Це ветерани, це люди, які мають військово-аналітичний досвід і зв'язки з провідними правими аналітичними центрами, кожен з яких підкреслює, що розрив у цій стратегічній війні є необхідністю», – акцентував президент «Ліберально-демократичної ліги України».
Він також зауважив, що хоча для Вашингтона ключовою метою є завершення війни в Україні, підтримка Києва залежатиме від його залученості до американської стратегії в Індо-Тихоокеанському регіоні.
«Що для нас важливо розуміти про адміністрацію Дональда Трампа? Що питання КНР – це питання №1, Індопаціфіка – це питання №1. Ті держави, які допомагають США працювати в Індопаціфіці – це партнери, це друзі, це ті, хто буде отримувати підтримку. Ті держави, які не в цьому контексті, які поза американською аджендою, вони допомоги отримувати не будуть в належній мірі і будуть, потроху відсуватися за периферію американських зовнішньополітичних інтересів», – спрогнозував Харитонов.
Він констатував, що Україна не приділяє вдосталь уваги Індо-Тихоокеанському регіону, хоча Росія «годується саме звідти».
«Це велика помилка, треба її виправляти… Коли Сполучені Штати говорять про Україну, про російську війну в Україні, вони говорять про значно ширші речі, ніж сама російська війна в Україні. Це питання і китайської експансії в Арктиці, і Близький Схід, де також є Китай, і Африка, і Латинська Америка, і Південно-Східна Азія. Це цілий комплекс питань», – наголосив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що планує з 1 лютого запровадити додаткові 10-відсоткові мита на увесь китайський імпорт, аби примусити Пекін посилити протидію контрабанді синтетичного наркотика фентанілу з Китаю до США.
Під час слухань у Сенаті 15 січня, присвячених затвердженню його кандидатури на посаді держсекретаря, Марко Рубіо заявив, що без швидких і суттєвих політичних змін Китай залишиться «найбільшою загрозою».