Естонія виділяє 3,5% ВВП на оборону і планує довести цей показник до 5% - прем’єр

Естонія виділяє 3,5% ВВП на оборону і планує довести цей показник до 5% - прем’єр

Укрінформ
Від того, наскільки сильними будуть позиції України під час імовірних переговорів з РФ, залежатиме майбутнє європейської безпеки, тож ЄС має нарощувати економічну та військову допомогу Києву.

Про це заявив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал у Брюсселі перед початком неформальної зустрічі глав держав та урядів ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Очевидно, є необхідність нарощувати підтримку України, яка потребує всього можливого фінансування і зброї. Ми маємо завжди про це пам’ятати, бо те, як Україна діятиме, якщо Росія буде примушена сісти за стіл переговорів, й наскільки Україна буде в позиції сили, впливатиме на європейську безпеку протягом тривалого часу», - наголосив керівник естонського уряду.

Відео дня

За його словами, ключовою темою зустрічі лідерів є розвиток оборонних спроможностей та наявність необхідного фінансування. «Естонія займає досить високу позицію за рівнем витрат серед країн НАТО. Ми, ймовірно, були другими у минулому році, Польща перша і США - треті. Ми знаємо нашого сусіда, і ми знаємо про загрози, перед якими постаємо. Тож ми маємо збільшити наші спроможності - як у контексті витрат, так і в оборонній промисловості», - зазначив Міхал.

Він зауважив, що зараз Естонія виділяє 3,5 відсотка ВВП на оборону, маючи на меті довести цей показник до 5 відсотків. Це також буде відповіддю країни на необхідність розвитку оборонних спроможностей в рамках НАТО.

Читайте також: Без Америки стримувати російську агресію в Європі буде вкрай важко - Науседа

«Тож ми сподіваємося обговорити різні можливості для фінансування протягом наступних 5-6 місяців - зрозуміло, від Європейського Союзу, з бюджету, а також за рахунок кредитів. Ми відкриті до будь-яких можливостей у цьому сенсі», - сказав прем’єр-міністр Естонії.

За його словами, важливою темою сьогоднішньої зустрічі має стати захист критичної інфраструктури, зокрема підводної.

Читайте також: Прем’єр Фінляндії закликає країни ЄС збільшити інвестиції в оборону, бо Росія - реальна загроза

«У Балтійському морі, як ви знаєте, сталася низка випадків пошкодження критичної інфраструктури за минулі пів року. Для нас це природоохоронна проблема, а також економічна й безпекова. Тож якщо йдеться про відповідь від Європейського Союзу, все має відбуватися швидше та набагато більш скоординовано», - сказав Міхал.

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається неформальна зустріч глав держав та урядів ЄС з метою обговорення питань щодо посилення європейської безпеки й оборони.

Фото: Eero Vabamägi

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: