
Китай і ЄС можуть уникнути екскалації та вирішувати розбіжності шляхом переговорів - Ван Ї
Про це на пресконференції заявив міністр закордонних справ КНР Ван Ї, передає кореспондент Укрінформу.
«Цього року відзначається 50-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і ЄС. У цих відносинах найціннішими надбаннями є взаємна повага і взаємна вигода, найбільшим об’єднуючим консенсусом – багатосторонність, а найточнішою характеристикою – партнерство по співпраці», - сказав Ван.
За його словами, в останні п’ять десятиліть торгівля Китаю з ЄС зросла із $2,4 мільярда на початку до $780 мільярдів минулого року, інвестиції із нуля сягнули $260 мільярдів, а китайсько-європейський залізничний експрес здійснив понад 100 тисяч вантажних рейсів і став унікальним важливим маршрутом, що з’єднує Азію та Європу.
«Через п’ятдесят років Китай і ЄС разом складають понад третину світової економіки, а співпраця між ними має велику стратегічну цінність і глобальний вплив. Здорові та стабільні китайсько-європейські відносини посилять обидві сторони і зроблять світ кращим», - переконаний міністр.
Він зауважив, що Китай і ЄС мають згадати мету встановлення дипломатичних відносин, яка полягає у зміцненні стратегічної комунікації, взаємної довіри та підтримці партнерських зв’язків.
«Китай залишається впевненим у Європі та вірить, що Європа може бути нашим надійним партнером. Обидві сторони здатні і мають мудрість належним чином вирішувати розбіжності шляхом консультацій та успішно розпочати багатообіцяючі наступні 50 років відносин», - заявив Ван Ї.
Нагадаємо, наприкінці минулого року між Китаєм і ЄС спалахнула торгова суперечка, пов’язана з імпортом дешевих китайських електромобілів, обладнання для зеленої енергогенерації та деяких інших товарів у Євросоюз. Брюссель запровадив підвищені мита на частину імпорту з Китаю, у відповідь на що Пекін ввів вищі тарифи на ряд продукції, імпортованої з Європейського Союзу.
Водночас, останнім часом, на тлі конфронтаційної по відношенню до ЄС політики адміністрації президента США Дональда Трампа, Брюссель пом’якшив риторику щодо Китаю і в КНР заговорили про нові можливості у відносинах із європейцями.
Як повідомляв Укрінформ, спеціальний посланник Китаю у Євросоюзі Лу Шей заявив, що він «шокований» тим, як президент Дональд Трамп поводиться з американськими союзниками у Європі, і зауважив, що мирна угода щодо України не повинна обговорюватись лише між США та РФ.