
Журналісти Spiegel знайшли в інтернеті особисті дані Волтца, Габбард і Гегсета
Про це свідчить розслідування німецького видання Spiegel, передає Укрінформ.
Журналісти дійшли висновку, що політичне керівництво США, вочевидь, не надто дбає про безпеку своїх даних. Адже вони без значних проблем знайшли в інтернеті номери мобільних телефонів, адреси електронної пошти та, у деяких випадках, паролі найважливіших радників з безпеки адміністрації Дональда Трампа.
Зокрема, журналісти цікавилися даними насамперед радника з національної безпеки Майка Волтца, директора Національної розвідки США Тулсі Габбард і міністра оборони Піта Гегсета. Зазначається, що дані глави Міноборони, зокрема його профіль у мережі LinkedIn, адресу Gmail і номер мобільного телефону, знайти було найпростіше. Аналіз показав, що адреси електронної пошти та номери телефонів були «скомпрометовані понад 20 разів». Подібна ситуація й із захистом даних радника з питань безпеки Майка Волтца, дані якого журналісти отримали від того ж провайдера.
Журналу Spiegel знадобилося менш як два дні, щоб отримати конфіденційні дані політиків, які опинилися в центрі скандалу, пов’язаного з обговоренням таємної військової операції в груповому чаті месенджера Signal.
У цьому зв'язку видання ставить запитання: наскільки складно глобальним конкурентам, таким як Китай чи Росія, отримати доступ до даних, якщо вищі американські чиновники не дотримуються навіть найпростіших заходів безпеки?
Як повідомлялося, 24 березня головний редактор видання The Atlantic Джеффрі Ґолдберг заявив, що адміністрація Трампа випадково включила його до внутрішнього чату про секретні плани щодо воєнної операції проти єменських хуситів, та оприлюднив частину переписки.
В адміністрації Трампа підтвердили автентичність повідомлень про воєнну операцію проти хуситів у чаті Signal.
Радник Трампа Майк Волтц взяв на себе відповідальність за помилкове включення в групу журналіста.
Фото: Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc