
Саміт «Коаліції охочих» може бути ознакою формування оновленої безпеки в Європі - експерт
Таку думку висловила провідна дослідниця Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) Клара Ліндстром під час дискусії під егідою Центру європейської політики, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, чи може саміт у Парижі розглядатися як нове бачення щодо формування майбутньої структури європейської безпеки з огляду на еволюцію поглядів щодо ролі НАТО у безпеці Європи.
«Так, це може розглядатися як майбутня структура для співробітництва в сфері європейської безпеки. Навіть якщо звернутися до Угод ЄС та спільної політики ЄС з безпеки й оборони, вони говорять про те, що кінцевою метою є формування спільної європейської оборони, якщо країни-члени ЄС це погодять. Тож ми вже маємо для цього інституційні положення», - сказала Ліндстром.
Вона підкреслила, що формування оновленої структури європейської безпеки варто розглядати з використанням наявних спроможностей та інфраструктури в межах НАТО.
«Важливо, що маємо працювати разом з НАТО та всередині НАТО, тому що ми маємо деякі дуже конкретні та ключові спроможності саме на рівні НАТО та у його структурах. Тож це не питання вибору – «або-або», ми маємо працювати у всіх форматах, які ми маємо», - наголосила шведська дослідниця.
Як повідомляв Укрінформ, 27 березня у Парижі відбувається саміт «коаліції охочих», головною темою якого є продовження допомоги для України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.
Фото: Сайт Європарламенту