Український біометан у перспективі може витіснити російський газ із європейського ринку
Україна триває розвиток альтернативних джерел енергії, і український біометан зможе у майбутньому витіснити з європейського ринку російський газ.
05 грудня 2024
Україна триває розвиток альтернативних джерел енергії, і український біометан зможе у майбутньому витіснити з європейського ринку російський газ.
02 жовтня 2024
Перший вироблений біометан почали подавати в українську газотранспортну систему.
17 вересня 2024
Україна може розпочати експорт біометану в Європу у листопаді після достатнього накопичення запасів у сховищах та належної підготовки персоналу.
22 липня 2024
Успішність реформи ринків газу та водню в ЄС може стати важливим вікном можливостей для України
22 квітня 2024
Загалом є 22 замовники, які зацікавлені у приєднанні біометанових заводів до газорозподільних мереж у різних областях.
Наявних в Україні можливостей для під'єднання біометанових установок до мереж достатньо для будь-яких темпів розвитку галузі.
В Україні створено технічні умови для розвитку виробництва біометану, іншою умовою є напрацювання умов для привабливості інвестицій у цю галузь.
Біометановий сектор в Україні має великий потенціал, адже державою створені стимули для збільшення виробництва цього газу.
Наразі триває розробка реєстру біометану, до впровадження якого експортери зможуть постачати біометан до Європи відповідно до даних Оператора ГТС.
Група Нафтогаз готова підтримати інвестиції у розширення виробництва біометану, сприяти його транспортуванню, а також має амбіції щодо викупу цього газу в українських виробників.
29 березня 2024
Які заходи мають вжити Київ і Брюссель для торгівлі відновлюваним газом відповідно до законодавства Євросоюзу
20 березня 2024
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №9456 щодо митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщуються трубопровідним транспортом через митний кордон України.
16 лютого 2024
Побудовані в Україні біометанові установки не експлуатуються комерційно через відсутність митної процедури для експорту виробленого газу.
07 лютого 2024
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №9456 щодо митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщуються трубопровідним транспортом через митний кордон України.
03 листопада 2023
Сигналом старту в цьому питанні має стати прийняття законопроєкту №9456, який технічно уможливить експорт біометану з України
26 жовтня 2023
Україна потенційно може забезпечити до 20% потреби Європейського Союзу у виробництві біометану.
27 червня 2023
Гроші на відбудову Україна отримає лише за умов прозорості їх використання, недоторканості інвестицій, відсутності корупції та тиску на бізнес
08 червня 2023
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, удосконалила умови доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури.
05 травня 2023
До ТОВ «Оператор ГТСУ» звернулися 10 компаній з пропозицією будівництва 31-го біометанового заводу.
12 квітня 2023
Регіональна газова компанія підключила до своїх мереж перший в Україні завод з виробництва біометану, який вироблятиме близько 3 млн кубометрів газу для близько 1500 клієнтів – населення та промисловість.
10 квітня 2023
Україна в перспективі може зайняти 10-20% європейського ринку біометану, якщо продовжить розвивати галузь.
13 березня 2023
В Україні за підтримки Європейського інвестиційного банку планують побудувати до кінця року 5 заводів із виробництва біометану, ще стільки ж наступного, що наблизить нашу державу до заміщення імпорту природного газу.
03 лютого 2023
Уряд України та Європейська комісія уклали Меморандум щодо стратегічного партнерства у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів.
14 грудня 2022
Україні для реалізації плану BIP-EU з виробництва екологічно чистого біометану до 2030 року, вже з наступного року потрібно приєднувати до мереж по 2-3 заводи щомісяця.
12 жовтня 2022
До кінця 2022 року в Україні запрацюють перші два біометанові заводи.
01 жовтня 2022
Українські компанії РГК та "Галс Агро" і нідерландська компанія STX підписали меморандум про співпрацю з метою продажу першого в Україні біометану до Європи.
04 серпня 2022
Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), врегулювала питання постачання біометану в ГТС України.
05 липня 2022
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕКП), схвалила постанову «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем», яка розширює можливості для доступу біометану до ГТС чи ГРМ.
11 лютого 2022
Біометан може замістити до 10 мільярдів кубометрів природнього газу, що дорівнює всьому імпорту блакитного палива в Україну.
реклама