НАТО і ЄС домовилися розширити співпрацю з кібероборони
Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за результатами засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу за участю верховного представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Федеріки Могеріні у четвер у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Однією із сфер, де співробітництво особливо корисне, є кібероборона. Групи НАТО і ЄС із надзвичайного реагування у цій сфері зараз уже спроможні обмінюватися інформацією. Сьогодні ми домовилися розглянути шляхи розширення нашої співпраці», - сказав глава Альянсу.
Він зазначив, що це особливо актуально з огляду на глобальні кібератаки, які сталися цього тижня.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні генсек НАТО наголосив, що Альянс і Україна продовжать і активізують співробітництво у сфері зміцнення кібероборони.
Хакерських атак 27 червня зазнали низка державних і приватних підприємств і установ України. За даними речника Нацполіції Ярослава Тракала, до кіберполіції за дві доби вже надійшло понад 1,5 тис. звернень щодо втручання в роботу мереж.
Масштабна хакерська атака зачепила й інші країни. Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині уражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі. У Росії під атакою опинилася державна корпорація «Роснефть».
28 червня комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їх масштаби не були настільки значними.
Загалом, за даними Reuters, комп'ютерний вірус Petyа уразив мережі організацій у більш як 60 країнах світу.