Україна надала у ЄСПЛ докази порушення Росією прав людини в окупованому Криму

Україна надала у ЄСПЛ докази порушення Росією прав людини в окупованому Криму

Укрінформ
Україна надала Європейському суду з прав людини докази існування в окупованому Криму системної адміністративної практики порушення прав людини з боку Росії.

Про це йшлося на засіданні у справі «Україна проти Росії» щодо окупації Криму, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства юстиції.

«Сьогодні, 13 грудня, Європейський суд з прав людини провів засідання по суті у справі «Україна проти Росії» щодо окупації Криму. На цьому засіданні Україна доводила ЄСПЛ, які саме порушення прав людини вчиняє Російська Федерація на окупованій території. Мова йшла про існування системної адміністративної практики порушень прав людини з боку Росії з часу окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь», - йдеться в повідомленні.

Як наголосила під час слухання заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра, Росія несе відповідальність перед ЄСПЛ за порушення прав людини, вчинені її власними силами, а також за порушення, вчинені її місцевими підлеглими, починаючи з дня державного перевороту. «Вона несе відповідальність не лише за акти фізичного насильства, які сталися протягом кількох тижнів після державного перевороту, а й за кампанію політичних репресій, яку згодом запровадив її маріонетковий режим у Криму», - сказала вона.

Мудра підкреслила, що широко поширені та систематичні порушення прав людини, вчинені Росією та її ставлениками в Криму, від самого початку були спрямовані проти етнічних та релігійних меншин, проукраїнських активістів та журналістів, військовослужбовців українських Збройних сил та інших.

Як зазначається, українська сторона нагадала, що 27 лютого 2014 року Росія здійснила військовий переворот у Криму та силою взяла під контроль територію. Відтоді вона зберігає фізичний контроль над Кримом, але Крим був і залишається суверенною територією України. Наголошується, що фальшиві претензії Росії на суверенітет над Кримом були рішуче відкинуті всім міжнародним співтовариством, а також ЄСПЛ у своєму рішенні про прийнятність.

«Відважний народ України чинив і чинитиме опір протиправній агресії Російської Федерації до повного відновлення її міжнародних кордонів», - зазначила Мудра. Вона підкреслила, що жодних переговорів з нинішнім керівництвом держави-агресора щодо території Криму бути не може, адже будь-які поступки незаконному військовому експансіонізму Росії завжди означатимуть умиротворення агресора.

«З початку окупації Криму у 2014 році, рік за роком, ситуація з дотриманням прав людини на окупованій території Криму погіршується. Постраждалі від дій окупаційної влади не можуть захистити свої порушені права та отримати компенсацію внаслідок незаконних та варварських дій російських окупантів. Більше того, Росія відмовляється співпрацювати з будь-якою стороною щодо розслідування фактів порушення прав людини на окупованих територіях України, що значно поглиблює й без того невтішну ситуацію з їх дотриманням», - сказала уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко під час усних слухань.

Читайте також: Справа геноциду: Міжнародний суд ООН поновлює слухання за позовом України проти РФ

За її словами, «беручи до уваги заяви та докази, надані Україною за останні 9 років, включаючи сьогоднішні заяви під час усних слухань, уряд України просить ЄСПЛ визнати Росію відповідальною за порушення прав людини, гарантованих Конвенцією, які розглядаються в цій міждержавній справі».

Як повідомлялося, справа «Україна проти Росії (щодо Криму)» стосується порушень Росією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь низки статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: 2 (Право на життя), 3 (Заборона катування), 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), 6 (Право на справедливий суд), 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), 9 (Свобода думки, совісті і релігії), 10 (Свобода вираження поглядів), 11 (Свобода зібрань та об’єднання), 14 (Заборона дискримінації) та інших.

14 січня 2021 року ЄСПЛ оголосив ухвалу щодо прийнятності справи «Україна проти Росії (щодо Криму)», визнавши її частково прийнятною, та прийняв рішення про приєднання до міждержавної справи «Україна проти Росії» щодо політичних в’язнів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-