Вчені назвали причини загибелі кількох цивілізацій
Цей період останніх 4200 років вчені назвали Мейгалейським, повідомляє ICS.
Щоб отримати окремий розділ в офіційній класифікації, геологічний період має відображати будь-яку подію, що мала наслідки глобального масштабу і призвела до утворення нового шару гірської породи.
Сучасне людство живе в добу голоцену, що почалася 11,7 тисячі років тому - після того, як істотне потепління призвело до завершення останнього льодовикового періоду. Але сам голоцен тепер також розділений на кілька геологічних періодів: ранній, середній та пізній. Кожному з них передувала суттєва зміна клімату.
Мейгалейський період - почався 4200 років тому із настанням великої посухи, катастрофічні наслідки якої відчувалися протягом двох століть і завдали непоправної шкоди цивілізаціям Єгипту, Греції, Сирії, Палестини, Месопотамії, долини Інду і долини Янцзи.
З-поміж інших періодів геологічної шкали Мейгалейський вирізняє те, що його початок збігся з глобальним розвитком культури, який був викликаний тими ж кліматичними змінами.
Його також виокремлює присутність більш специфічних хімічних сполук, які можна спостерігати на прикладі сталагмітових відкладень в печерах штату Мегалая на північному сході Індії.
Середній період голоцену, що передує Мейгалейському, назвають Нортгріппським. Він почався 8300 років тому з різкого похолодання. Його викликало швидке і масштабне танення льодовиків на території сучасної Канади. У результаті до Світового океану потрапили величезні обсяги прісної води, що змінило морські течії.
Перший період голоцену, що наступив після закінчення льодовикового періоду, названий Гренландським.