Гройсман запропонував Європі кращий за Nord Stream 2 спосіб постачання газу

Гройсман запропонував Європі кращий за Nord Stream 2 спосіб постачання газу

Фото
Укрінформ
Прем’єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен вважає, що питання будівництва російського газопроводу Nord Stream-2 в обхід газотранспортної системи України потрібно винести на обговорення на загальноєвропейський рівень.

Про це він сказав під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, який перебуває з робочим візитом у Данії, повідомляє у вівторок Урядовий портал.

Як повідомляється, Гройсман під час спільної прес-конференції з Расмуссеном наголосив, що Україна пропонує європейським споживачам надійний і захищений спосіб постачання газу – на противагу російському проекту "Північний потік-2", який є новим видом гібридної зброї.

Робочий візит Володимира Гройсмана до Королівства Данія / Фото: Мусієнко Владислав

"Це не просто газопровід. Це новий вид гібридної зброї, яка поставить в залежність всі країни - споживачі. Україна пропонує захист і надійне постачання газу до європейських споживачів", - зазначив Гройсман.

Зі свого боку, Расмуссен, як повідомляється, "запропонував винести обговорення проекту на загальноєвропейський рівень, з метою серйозно і зважено проаналізувати всі ризики і роль України як транзитера палива".

Як відомо, "Північний потік-2" - це проект газопроводу з Росії до Німеччини в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить російському Газпрому. РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу (до 55 млрд кубометрів газу на рік). Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну навіть після будівництва "Північного потоку-2". Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що цей проект ставить Україну політично в більш вразливу ситуацію і називає його суто політичним.

Читайте також: Порошенко розповів, які питання порушуватиме на саміті Україна-ЄС

Як повідомлялося, 31 січня Німеччина дозволила прокласти "Північний потік-2" на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво. Фінляндія та Швеція згодом також дозволили будівництво цього газопроводу у своїх економічних зонах.

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського "Північного потоку-2".

Нещодавно Польща закликала ЄС пришвидшити роботу над правилами, які ускладнять будівництво газопроводу Nord Stream 2.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-