Цьогоріч бджолярам відшкодують 70% вартості обладнання – Мінагро
Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час форуму “Мед&Гонка”, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
“В Україні близько 90% пасік знаходиться у приватній власності. Тобто, основна частка меду виробляється малими та середніми сільгоспвиробниками, які потребують особливої уваги та підтримки від держави. Так, у 2019 році уряд додав напрям бджолярства до переліку діяльності сільськогосподарських кооперативів, яким відшкодовується 70% вартості закупленого обладнання. Також виробники можуть скористатися програмою здешевлення кредитів”, - сказав Шеремета.
Він зазначив, що ринок меду в Україні має експортну орієнтацію, тому формування збалансованого та прозорого ринку продукції бджільництва – у пріоритеті Мінагрополітики. Так, у міністерстві та Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів працюють над відкриттям нових ринків збуту для галузі: зокрема, для меду – ринку Китаю, а для експорту бджолопакетів – ринку Канади.
Крім того, заступник міністра відзначив, що у міністерстві також працюють над удосконаленням нормативно-правового регулювання галузі бджільництва, зокрема, переглядом Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Порядку реєстрації пасік та Інструкції з профілактики отруєнь бджіл.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 21 січня 2019 року Україна вичерпала квоти на безмитний експорт меду до Європейського Союзу. Тенденція до стрімкого закриття квот спостерігається з початку дії Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Втім, попри вичерпання квот безмитного ввезення, експорт меду продовжується. У 2018 році, за даними Державної служби статистики, з України було експортовано 49,4 тис. тонн меду, у тому числі до країн Європи – 38,7 тис. тонн.