Україна приєдналась до спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю
Як передає Укрінформ, про це повідомив голова Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух) Андрій Ярмак у Фейсбуці.
Він зазначив, що відтепер справляння плати за аеронавігаційні послуги на маршруті в повітряному просторі України від українських та зарубіжних авіакомпаній буде здійснюватися через Центральне бюро маршрутних зборів Євроконтролю (Central Route Charges Office – CRCO).
"Техінтеграція дає конкретні переваги кожному учаснику авіаційного ринку. Для авіакомпаній – відкритий та стандартизований процес формування ставок, їх щорічна актуалізація та зручна оплата рахунків. Украероруху – повне покриття власних витрат за рахунок ставок та гарантія їх повної оплати авіакомпаніями. Для України – засвідчення непохитності евроінтеграційного курсу в зовнішній політиці", - написав Ярмак.
У процесі технічної інтеграції здійснено масштабну роботу із приведення національної бази витрат у відповідність до вимог і принципів Євроконтролю та ІСАО, адаптовано національну нормативно-правову базу у сфері аеронавігації до європейських стандартів, забезпечено відповідність операційних та технічних процедур формату Євроконтролю, започатковано постійний конструктивний діалог з міжнародними організаціями та авіакомпаніями на платформі Євроконтролю.
Стягнення плати за аеронавігаційне обслуговування від імені країн-членів Євроконтролю є одним із завдань організації разом із формуванням пан’європейської стратегії функціонування й розвитку безпечної та ефективної аеронавігаційної системи. Це – відкритий та стандартизований процес формування ставок, який передбачає щорічну актуалізацію та зручну оплату рахунків.
Як повідомлялося, із 2021 року Україна запровадила ініціативу зі створення двох зон справляння плати за аеронавігацію на маршруті – в повітряному просторі над материковою частиною України (charging zone «Ukraine») та в міжнародному повітряному просторі над відкритими водами окремих районів Чорного моря, де право обслуговування повітряного руху делеговано Україні (charging zone «Ukraine South»). Відповідне рішення було погоджено країнами – членами Євроконтролю наприкінці минулого року та продовжить функціонування в рамках технічної інтеграції.