Рада пропонує посилити боротьбу з «фінансовими пірамідами»

Рада пропонує посилити боротьбу з «фінансовими пірамідами»

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до законодавства щодо регулювання й нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, законопроєкт №5865 “Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" у вівторок підтримали за основу 247 народних обранців.

Мета документа - формування ефективної системи регулювання, нагляду і запобігання зловживанням на вітчизняних ринках капіталу й організованих товарних ринках. Зокрема, як зазначалося, одне із завдань проєкту - припинення протиправної діяльності “фінансових пірамід”, яких, за даними голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, в Україні майже 100.

Поміж запропонованих кроків - підвищення інституційної спроможності національного регулятора у цій сфері - Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Її повноваження хочуть розширити, а головне - закріпити в законодавстві гарантії незалежності цього органу.

Йдеться, у тому числі, про фінансову незалежність (шляхом впровадження спеціальних вимог до фінансування та матеріально-технічного забезпечення діяльності НКЦПФР) і “захист працівників комісії від будь-якого незаконного впливу, тиску, втручання”.

Також проєктом пропонується доповнити Закон України "Про товарні біржі" новим розділом VI-I "Протидія зловживанням на товарних біржах". Це дасть змогу створити законодавчу базу для протидії маніпулюванню на організованих товарних ринках, вчиненню інсайдерських правочинів та неправомірному розкриттю інсайдерської інформації.

Автори документа розраховують, що завдяки цим та іншим змінам в Україні вдасться побудувати ефективну систему нагляду на ринках капіталу й організованих товарних ринках відповідно до Принципів IOSCO (Міжнародної організації комісій із цінних паперів).

Як повідомлялося, 1 липня 2021 року набули чинності Закони України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" і "Про товарні біржі". Вони визначають фундаментальні засади побудови в нашій країні ринків фінансових інструментів, передбачають комплексне законодавче врегулювання функціонування таких ринків, забезпечення уніфікованих підходів до організації торгівлі фінінструментами, взаємодії між суб’єктами, що працюють на цих ринках.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-