У складнощах українських та європейських фермерів винна лише росія – Трофімцева

У складнощах українських та європейських фермерів винна лише росія – Трофімцева

Укрінформ
У складнощах, яких зазнають українські та європейські фермери, винна лише росія.

Про це заявила посол Міністерства закордонних справ України з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Винний у цій ситуації нам чудово відомий і зрозумілий - це росія і російська агресія проти України. Тільки це є першопричиною усіх складнощів, в яких зараз знаходяться в першу чергу Україна і українські фермери. А тепер і східноєвропейські фермери, Європейська комісія та Європейський Союз загалом стикаються з якоюсь розбалансованою ситуацією", - сказала вона.

Трофімцева наголосила, що Україна та ЄС мають знайти взаємовигідне вирішення ситуації з імпортом агропродукції. Вона зазначила, що лібералізована торгівля з країнам Європейського Союзу є важливою передумовою для виживання української економіки в умовах війни.

Читайте також: Транзит та імпорт: Сольський у п’ятницю зустрінеться з міністром сільського господарства Румунії

Як повідомляв Укрінформ, Угорщина та Польща 15 квітня 2023 року ввели тимчасову заборону на імпорт зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з України. З 19 квітня 2023 року почне діяти заборона на імпорт української агропродукції до Словаччини. Водночас, Польща також призупинила транзит продукції українського АПК через свою територію, але планує відновити його з 21 квітня.

Угорщина та Словаччина транзит не зупиняли. Болгарія ввела тимчасово заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України 19 квітня 2023 року, але транзит не обмежувала.

У середу, 19 квітня, Єврокомісія заявила про план реалізувати заходи реагування на надмірне надходження української агропродукції до країн - членів Євросоюзу, відповідно до правил спільного ринку ЄС. Зокрема, йдеться про підтримку уражених фермерських господарств та застосування обмежувальних заходів щодо поставок на ринок ЄС українського зерна та інших продовольчих товарів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-