Словаччина та Угорщина заявили про припинення транзиту через Україну російської нафти «Лукойл»
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
І Словаччина, і Угорщина заявили, що продовжують отримувати нафту від інших російських компаній, незважаючи на припинення поставок від "Лукойла".
Словацький нафтоперевізник Transpetrol заявив у четвер, що поставки від "Лукойла" припинилися, але поставки від інших російських експортерів надходять до Словаччини через Україну.
Міністерство економіки Словаччини також підтвердило в четвер, що поставки нафти від "Лукойла", другого за величиною виробника нафти в Росії, припинилося.
"За даними Transpetrol, поставки російської нафти до Словаччини не були припинені. Проблема, за даними (словацького нафтопереробника – ред.) Slovnaft, стосується конкретного постачальника - компанії "Лукойл" ", - заявили в міністерстві.
Там додали, Slovnaft забезпечив поставки від іншого постачальника, і міністерство обговорює це питання з українськими партнерами.
Росія продовжує постачати природний газ до Європи через Україну, незважаючи на вторгнення в лютому 2022 року.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив у вівторок, що поставки газу з Росії до Угорщини безперешкодно проходять через трубопровід "Турецький потік" на Чорному морі, але "Лукойл" більше не передає сиру нафту.
"Через нову правову ситуацію в Україні "Лукойл" більше не постачає нафту до Угорщини, і зараз ми працюємо над рішенням, яке дозволить відновити транзит нафти, оскільки російська нафта є дуже важливою для нашої енергетичної безпеки", - сказав Сійярто.
За даними галузевих джерел, через південне відгалуження нафтопроводу «Дружба» експортується близько 1,1 млн т нафти на місяць, або близько 250 000 барелів на добу, з яких близько 900 000 т майже порівну розподіляються між Словаччиною та Угорщиною.
Південна гілка нафтопроводу «Дружба» проходить через Україну до Чехії, Словаччини та Угорщини і вже багато років є основним джерелом постачання для їхніх нафтопереробних заводів. Роснефть, Лукойл і Татнефть були основними російськими експортерами через цей маршрут.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Великої Британії запровадив проти 11 суден обмежувальні заходи в галузі судноплавства за перевезення нафти з Росії.
Фото: ЕРА