МВФ схвалює процентну та валютно-курсову політику Нацбанку - Пишний
Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний у Фейсбуці, передає Укрінформ.
За словами Пишного, у своїй комунікації за підсумками останньої місії Фонд відзначив високий ступінь виконання програми, зокрема, й вчасне виконання структурних маяків зі сфери відповідальності Нацбанку.
"Зокрема, НБУ виконав структурний маяк щодо проведення оцінки основних фінансових і операційних ризиків для фінансової стабільності за різних несприятливих сценаріїв розвитку подій та оновлення відповідного плану дій", - зазначив Пишний.
Місія також засвідчила прогрес у виконанні структурних маяків, закріплених за НБУ, термін яких наближається.
"Це маяки щодо впровадження методології оцінки наглядових ризиків для формулювання пріоритетів наглядової діяльності, а також спільний з ФГВФО та Міністерством фінансів України про підготовку рамкової програми фінансового оздоровлення банків", - уточнив голова НБУ.
Він підкреслив, що представники НБУ та МВФ досягли домовленостей про подальші заходи політики та реформи, мета яких – забезпечення макроекономічної стабільності в умовах війни.
"Маємо продовжувати зусилля з активізації внутрішніх джерел, реалізуючи Національну стратегію доходів. Це одне із важливих завдань для країни", - зазначив Пишний.
За його словами, процентна та валютна-курсова політика НБУ отримали схвальний відгук експертів Фонду, які погодилися з тим, що зважаючи на ризики зростання інфляції, пауза в циклі зниження облікової ставки Нацбанком є доречною.
"За подальшої реалізації проінфляційних ризиків та загрози розбалансування очікувань ми будемо готові її підвищити", - запевнив Пишний.
Голова Нацбанку зазначив, що обмінний курс має і надалі виконувати роль амортизатора шоків та пристосовуватися до фундаментальних ринкових змін, а міжнародні резерви – підтримуватися на достатньому рівні, враховуючи ризики.
Він також запевнив, що регулятор зберігатиме виважений та поетапний підхід до пом’якшення валютних обмежень відповідно до Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.
"Валютна лібералізація узгоджуватиметься із загальним напрямом монетарної політики", - сказав Пишний.
Водночас він подякував команді МВФ та Національного банку за спільну роботу у пошуку необхідних рішень під час затяжної агресії проти нашої країни.
Як повідомлялося, Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися на експертному рівні про шостий перегляд Програми в межах Механізму розширеного фінансування EFF, що дасть змогу залучити до держбюджету ще 1,1 мільярда доларів.