Нацбанк підвищив облікову ставку до 13,5%
Національний банк України підвищив облікову ставку до 13,5%.
12 грудня 2024
Національний банк України підвищив облікову ставку до 13,5%.
Підписаний найбільшими банками Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг обмежує лише тих клієнтів, які не мають документального підтвердження доходів; за оцінками банків, таких користувачів не більше 1% від загальної клієнтської бази.
10 грудня 2024
НБУ, провідні банківські асоціації та великі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг.
22 листопада 2024
За результатами нового санкційного пакета США практично всі банки з найбільших за активами фінансових установ Росії втратили доступ до світової фінансової системи, і деякі з них вже заявили про припинення валютних розрахунків.
19 листопада 2024
Процентна та валютна-курсова політика НБУ отримали схвальний відгук експертів Міжнародного валютного фонду.
01 листопада 2024
На Заході відбувся злам у ставленні до російських активів, які були знерухомлені з початком повномасштабної війни.
31 жовтня 2024
Упродовж останніх місяців інфляція очікувано зростала, але темпи виявилися дещо вищими, ніж прогнозувалося, тому до кінця року вона може досягти 9,7%.
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%.
20 жовтня 2024
Ухвалене рішення Міжнародного валютного фонду про виділення Україні чергового траншу в рамках програми EFF є визнанням стійкості економіки нашої країни і важливим меседжем для партнерів.
16 жовтня 2024
Національний банк України не розглядає криптовалюту як законний спосіб платежу, проте працює над врегулювання ринку віртуальних активів.
03 жовтня 2024
Національний банк України планує зберегти режим керованої гнучкості курсу гривні в найближчій перспективі.
За рік дії режиму керованої гнучкості на валютному ринку гривня послабилася на 13% до долара, але це допомогло стримати інфляцію та покращити торгівельний баланс.
27 вересня 2024
Національний банк оцінює вплив пакета підвищення податків на інфляцію та економічну активність як близький до нейтрального.
Національний банк України прогнозує зростання економіки на 3,7% цього року, незважаючи на складну ситуацію в енергетичній сфері.
25 вересня 2024
В Україні зʼявиться новий тип фінансової установи – банк фінансової інклюзії (БФІ), який працюватиме за спеціальною обмеженою ліцензією.
19 вересня 2024
Законопроєкт про страхування воєнних ризиків буде переданий до парламенту вже цьогоріч.
11 вересня 2024
За результатами п'ятого перегляду програми розширеного фінансування Україна досягла угоди на рівні персоналу з місією МВФ щодо виділення $1,1 млрд, на черзі - розгляд цих домовленостей Радою директорів Фонду. Нацбанк України працюватиме над більшою гнучкістю курсу гривні до долара.
02 вересня 2024
Національний банк України ініціює зміну назви розмінної монети "копійка" на "шаг" для відновлення історичної справедливості та посилення національних традицій у грошовому обігу України.
30 серпня 2024
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Голова Нацбанку Андрій Пишний презентували памʼятну монету «Парламентаризм».
27 серпня 2024
Рішення щодо обмеження переказів фізичних осіб з картки на картку 150 тис. грн на місяць є антикризовим та тимчасовим.
07 серпня 2024
Національний банк допускатиме такі курсові коливання, які дадуть змогу зберігати контроль над інфляційними очікуваннями та досягти цілі з інфляції у 5%.
В НБУ припускають що дефіцит електроенергії перевищуватиме 7% у 2024 році, буде близьким до 8% у 2025 році і до 5% у 2026 році.
Україна в частині консолідації своїх можливостей, реалізації реформ, виконання зобов'язань перевершила очікування партнерів, тому міжнародна допомога зберігатиметься.
02 серпня 2024
Національний банк і надалі зберігатиме стійкість на валютному ринку; для цього є достатній запас міжнародних резервів.
25 липня 2024
Попри дефіцит електроенергії та менші порівняно з попереднім роком врожаї, НБУ дещо поліпшив прогноз економічного зростання на цей рік – до 3,7%.
Після тривалого періоду зниження інфляція в травні відновила зростання, а в червні пришвидшилася до 4,8% у річному вимірі. За оновленим прогнозом НБУ, на кінець року інфляція залишатиметься помірною - 8,5%.
Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 13%.
21 липня 2024
Голова Національного банку Андрій Пишний провів зустріч з керівником місії МВФ Гевіном Греєм та Прішилою Тофано, яка з 1 серпня виконуватиме обов'язки постійного представника Фонду в Україні, та обговорив підготовку до п’ятого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).
11 липня 2024
Національний банк розширив перелік товарів оборонного призначення, які мають змогу купувати за кордоном фізичні особи-волонтери.
05 липня 2024
В Україні затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року, що сприятиме підвищенню фінансової обізнаності населення.
реклама