Шольц не бачить потреби відправляти німецьких військових в Україну
Про це канцлер заявив у Бундестазі в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я буду продовжувати робити все, щоби не дійшло до ескалації та до війни між Росією і НАТО. Тому моє рішення незмінне, я вважаю його правильним: ми не дозволимо бити потужною зброєю, яку ми передали, вглиб Росії, і це стосується також далекобійних ракет, про які тут так багато говорять», – заявив Шольц.
На пропозицію одного з депутатів розпочати навчання бійців ЗСУ керувати такими ракетами, щоби не гаяти часу на випадок, якщо його наступник на посаді канцлера вирішить інакше (адже навчання триває чотири місяці), Шольц відповів, що вважає передачу ракет хибною, а відтак не бачить сенсу в навчанні. До того ж Шольц висловив упевненість, що він сам і буде «своїм наступником».
Політик вкотре озвучив свої причини, щоб не передавати ракети: «це дуже-дуже далекобійна зброя, яка має велику точність і велику проникаючу силу», до того ж, застосування таких ракет потребує участі країни, яка їх передала.
«Для мене це політично виключено, адже це було б залучення (у війну з РФ – ред.), яке я не вважаю правильним для цієї країни (Німеччини – ред.)», – підкреслив він і додав, що рішення інших країн дозволити використання своїх ракет він «поважає», але Німеччина повинна мати «холодну голову».
Шольц також прокоментував заяву міністерки закордонних справ ФРН Анналени Бербок про те, що Німеччина буде готова діяти разом з міжнародними партнерами для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню між Україною та Росією. «Міністерка зовсім не робила цієї заяви», – запевнив Шольц, зазначивши, що дипломатка на запитання, що буде в майбутньому, не відповіла ні «так», ні «ні». Для самого канцлера це виключено, так само, як і питання з ракетами.
«Я вважаю за виключене, щоби в такій ситуації відправляти війська чи німецьких солдатів в Україну», – сказав він і додав, що ця позиція узгоджена з главою МЗС.
Водночас, підкреслив він, важливо надавати велику підтримку Україні та щоб вона знала, що може покластися на Німеччину, яка до цього часу мобілізувала найбільше допомоги для того, щоби Україна могла захищати свою незалежність. Політик повторив цифру в 28 млрд євро, які, за його словами, ФРН вже використала на озброєння, що вже передала або пообіцяла передати в майбутньому. «Це великий знак солідарності з Україною», – вважає він.
Свою промову глава уряду розпочав з розповіді про свій нещодавній візит в Україну та констатував, що наразі «немає ознак, що Росія відмовиться від своїх планів».
Шольц заявив, що він навмисно вибрав саме цей час для візиту, після того, як поспілкувався з нинішнім і майбутнім президентами США, лідерами Франції, Великої Британії «та з багатьма іншими, хто відіграє тут роль». При цьому він не згадав кремлівського очільника Путіна, якому також нещодавно дзвонив.
«Для мене центральним питанням є, особливо зараз, перед зимою, яка несе так багато загроз для України, говорити про те, які плани має Україна», – заявив Шольц і повідомив, що говорив з президентом України 2,5 години.
При цьому канцлер пообіцяв триматися та відстоювати перед іншими принцип не ухвалювати рішення про Україну без України. Україна має вирішувати «сама разом західними партнерами», шукати концепції, як зрештою завершити цю війну.
Як повідомлялося, Шольц здійснив неочікуваний візит до Києва у понеділок, 2 грудня.