
НАТО має забезпечити стійкий мир для України та неповторення «Мінська» - Рютте
Про це сьогодні у Брюсселі перед початком Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми маємо сконцентруватися на головних речах. Одна з них, - переконатися, що переговори розпочалися, що Україна в сильній позиції, і що Путін знає, що він має прийти за стіл переговорів, і що для нього є важливим досягти угоди по Україні. Важливо, коли ця угода буде досягнута, вона не була порушена. Ми бачили, що трапилося у 2014 році з «Мінськом». Ми думали, що угоду укладено, але це було не так. Путін просто продовжував намагатися захоплювати частини України, і в 2022 році розпочав повномасштабне вторгнення. Ми ніколи не можемо допустити цього знову», - наголосив Марк Рютте.
Він також зазначив, що мир має бути тривалим, треба переконатися, що Україна у якомога кращій позиції, а для європейців важливо збільшити оборонні витрати та наростити промислове виробництво.
Коментуючи на прохання журналістів розмову президента США Дональда Трампа з Путіним, і як ця розмова співвідноситься із принципом «нічого про Україну без України», генеральний секретар НАТО зауважив, що з Вашингтону надходило декілька повідомлень, у тому числі про тривалу телефонну розмову президента США з президентом Зеленським.
«Ми побачимо, як це буде прогресувати від цього моменту, крок за кроком. Безумовно, це є дуже важливим, щоб, коли ми говоримо про Україну, сама Україна була тісно залучена до всього, що відбувається навколо неї», - додав Рютте.
За його словами, ці питання будуть на столі переговорів міністрів оборони країн НАТО сьогодні, а також під час робочого обіду за участі міністра оборони України Рустема Умєрова, де буде розглянутий подальший розвиток відносин між НАТО й Україною.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі продовжується зустріч міністрів оборони країн Альянсу. Вчора за їх участю відбулося засідання Контактної групи з питань оборони України. Сьогодні заплановано проведення неформальної зустрічі Ради Україна-НАТО в формі робочого ланчу за участі міністра оборони України.
Фото: WEF