Трансатлантичні партнери мають забезпечити підтримку ЗСУ й після припинення вогню - Шольц

Трансатлантичні партнери мають забезпечити підтримку ЗСУ й після припинення вогню - Шольц

Укрінформ
Безпекові гарантії для України мають базуватися на єдності трансатлантичних партнерів та довгостроковій підтримці, щоби ЗСУ були спроможні не допустити повторного нападу.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на Мюнхенській безпековій конференції 15 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Повоєнна Україна повинна мати сильну армію... Україна не зможе утримувати сильну армію за рахунок власної економіки, тож потрібна буде наша підтримка... Всі гарантії мають будуватися на цьому фундаменті», - заявив Шольц.

Відео дня

У контексті гарантій безпеки він наголосив на необхідність єдності та недопущення розколу в цьому питанні між Європою і трансатлантичними партнерами. Канцлер нагадав, що європейці долучилися до операції в Афганістані, коли цього потребували американські союзники, та зауважив, що у разі загрози для військових європейських країн обов’язком американської сторони є стати поряд - це засади Альянсу. І Путіну має бути зрозуміло, що він не зможе розколоти союзників по НАТО, підкреслив Шольц.

«Продиктований мир ніколи не знайде нашої (Німеччини - ред.) підтримки… Меседж Володимиру Путіну має бути таким, що він не має сподіватися, що підтримку (України) буде скорочено», - сказав німецький канцлер.

Він також заявив, що європейці будуть рішуче відстоювати свої інтереси на майбутніх переговорах.

Читайте також: Зеленський у Мюнхені закликав до створення Збройних сил Європи

Водночас Шольц зауважив, що не зовсім розуміє риторику США, адже почув під час переговорів, зокрема, з президентом Дональдом Трампом підтвердження спільної мети щодо збереження суверенності та незалежності України. Канцлер вважає за правильне говорити з Путіним (він і сам телефонував очільнику Кремля), але метою цих дзвінків має бути підтвердження незмінності підтримки України і після припинення вогню. 

Шольц назвав війну проти України «надзвичайним станом» і знову закликав німецьких політиків погодитися на реформування боргової системи, що дозволить виділяти додаткові кошти на допомогу Україні та фінансування власної безпеки.

Як повідомлялося, Мюнхенська безпекова конференція проходить 14-16 лютого.

Фото: MSC

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: