Про погіршення гуманітарної ситуації в Україні та допомогу міжнародних організацій
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікери: Савіано Абреу - Управління ООН з координації гуманітарної діяльності справ; Вікторія Михальчук - Продовольча та сільськогосподарська організація; Альона Зубченко - Фонд народонаселення ООН; Бретт Мур - Агентство ООН у справах біженців; Варвара Жлуктенко - Міжнародна організація з міграції.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні наразі становить понад 6,6 млн - МОМ
Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні наразі становить понад 6,6 млн чоловік, тобто 15 відсотків від загального населення України.
Про це заявила представниця Міжнародної організації з міграції Варвара Жлуктенко під час брифінгу на тему: «Актуальна інформація про погіршення гуманітарної ситуації в Україні та допомогу міжнародних організацій для підтримки людей, які постраждали від війни» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Згідно з даними останнього загальнонаціонального репрезентативного опитування, яке Міжнародна організація з міграції провела з 12 до 23 липня, наразі в Україні понад 6,6 млн осіб є внутрішньо переміщеними. Ця цифра становить 15 відсотків від загального населення України. Вона дещо зросла у порівнянні з кінцем червня – тоді МОМ нарахувала близько 6,3 млн внутрішньо переміщених осіб», - сказала Жлуктенко.
Вона зазначила, що люди продовжують виїжджати зі сходу, півдня та півночі України. Водночас, за її словами, 5,5 млн раніше переміщених осіб повернулися додому.
«Абсолютна більшість з них були переміщені в Україні, а 16 відсотків повернулися з-за кордону. Основними регіонами, куди повертаються люди, є Київ та Київська область, а також Харківщина, Одещина та Чернігівщина», - поінформувала представниця МОМ.
Вона констатувала, що ситуація з працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб є доволі критичною, і це спонукає людей повертатися додому.
Як повідомляв Укрінформ, за даними МОМ, станом на 10 травня кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становила понад 8 млн чоловік.
В Україні запрацює ще 70 мобільних бригад психологічної допомоги жертвам насильства - Фонд народонаселення ООН
Фонд народонаселення ООН цього тижня запустить ще 70 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства у різних регіонах. Таким чином, їх загальна кількість досягне 100 бригад.
Про це заявила представниця Фонду Альона Зубченко на брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.
«Наразі 30 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги надають психологічні консультації та перенаправляють до соціальних служб постраждалих від гендерно зумовленого насильства у 15 областях України… Цього тижня запрацюють ще 70 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги в інших областях України. Таким чином, Фонд народонаселення підтримуватиме 100 таких мобільних бригад», - сказала Зубченко.
Вона поінформувала, що ще одним напрямком гуманітарної діяльності Фонду є надання медичних послуг у сфері репродуктивного здоров’я. Зокрема, з цією метою організація планує створити 32 мобільні медичні бригади по всій Україні.
«Ми вже створили три такі мобільні бригади, які зараз працюють у Київській, Вінницькій та Львівській областях. Ці бригади пов’язані з існуючими медичними закладами і виїжджають у сільську місцевість, де медпослуги важкодоступні», - зазначила представниця Фонду народонаселення.
Як повідомляв Укрінформ, спецпредставниця Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Праміла Паттен у відеозверненні до учасників Другого саміту перших леді та джентльменів поінформувала, що ООН після 24 лютого отримала понад 150 звернень щодо випадків сексуального насильства, скоєного російськими військами в Україні, і це лише "верхівка айсберга".
FAO найближчим часом оголосить тендер на закупівлю обладнання для тимчасового зберігання зерна нового врожаю
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) цими днями оголосить тендер на закупівлю обладнання для тимчасового зберігання зерна нового врожаю, яке буде доступне фермерам з 20 областей України.
Про це заявила представниця FAO Вікторія Михальчук на брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
Михальчук поінформувала, що внаслідок російської агресії 14% українських зерносховищ пошкоджено або зруйновано, 10% розташовані на захоплених росією територіях. З доступних сховищ 35% наповнені зерновими та олійними культурами минулорічного врожаю, які очікують на експорт.
«Щоб подолати кризу нестачі ємностей зерносховищ, FAO тісно співпрацює з Міністерством аграрної політики та продовольства України і розробила стратегію щодо зберігання зерна… Уже цими дня FAO оголосить тендер для закупівлі необхідного обладнання – рукавів для зберігання зерна, завантажувачів-розвантажувачів, а також модульних зерносховищ», - сказала Михальчук.
Вона додала, що фермери з 20 областей України зможуть отримати необхідне тимчасове обладнання для зберігання зерна і найближчим часом будуть повідомлені про умови участі у проєкті.
За словами представниці FAO, реалізація стратегії дасть змогу розгорнути складські потужності, які забезпечать 25% від загальнонаціональної потреби
Як повідомляв Укрінформ, 22 липня у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії підписано угоду, в межах якої здійснюватиметься вивіз зерна та іншого продовольства з портів України.
23 липня ворог атакував Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу "Калібр". Дві ракети були збиті силами протиповітряної оборони, ще дві влучили в об'єкти інфраструктури порту.
У зв’язку з підписанням угоди про розблокування українських портів для експорту зерна роботу у портах "Одеса", "Чорноморськ" і "Південний" відновлено. Захід суден у них і вихід здійснюватиметься шляхом формування каравану, що супроводжує судно лідирування.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк