Проблема торгівлі людьми під час війни: світова гуманітарна криза, спричинена російським вторгненням в Україну

Проблема торгівлі людьми під час війни: світова гуманітарна криза, спричинена російським вторгненням в Україну

Укрінформ
29 липня,12:00 - брифінг на тему: «Проблема торгівлі людьми під час війни: світова гуманітарна криза, спричинена російським вторгненням в Україну». 

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікери: Катерина Павліченко - заступниця міністра внутрішніх справ; Володимир Вовк - голова робочої групи Національної соціальної сервісної служби України з розгляду документів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми; Юрій Пархоменко - т.в.о. начальника Департаменту міграційної поліції Національної поліції  України; Ірина Мидловець - представниця Міжнародної організації з міграції; Оксана Шлюсар - заступниця Голови Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

Формат заходу – офлайн (Зала 1). 

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube. 

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Національне інформбюро зафіксувало депортацію понад 5600 дітей до рф - Павліченко 

Національне інформаційне бюро зафіксувало депортацію понад 5600 дітей до росії, але реальна кількість більша.

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

"Відповідно до даних Національного інформаційного бюро, вже ідентифіковано понад 5600 дітей, які були депортовані до країни-агресора. Разом із тим ми розуміємо, що реальна кількість насправді більша", - сказала вона.

Павліченко додала, що сотні тисяч українців насильно депортовані в росію та білорусь, в Україні напрацьовують механізм повернення цих громадян, в тому числі і дітей.

Крім того, Павліченко розповіла, що робити у випадку, якщо втратили зв'язок з близькою людиною, яка, можливо, виїхала за кордон. "Насамперед опанувати емоції і звернутися до підрозділів Національної поліції за номером 102 або, якщо перебуваєте за кордоном, - 112. Також можна звернутися із заявою до найближчого підрозділу поліції", - сказала вона.

Заступниця міністра зауважила, що також необхідно надати всю можливу інформацію щодо можливого зникнення людини - де останній раз спілкувались, де бачили, можливо, останнє місце перебування, якщо людина виїхала за кордон.

Крім того, вона наголосила, що для розшуку людей необхідно звертатися до правоохоронних органів, а не до приватних осіб, які теж займаються розшуком, щоб уникнути шахрайства.

Павліченко зауважила, що у випадку можливого зникнення українців за кордоном Нацполіція співпрацює з Інтерполом, Європолом і в контакті з правоохоронними органами інших країн вживає заходи з метою пошуку людей.

Представниця Міжнародної організації з міграції Ірина Мидловець заявила, що з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України українці стали більш вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

«Коли сталося повномасштабне вторгнення, ми всі зрозуміли, якими вразливими стали українці до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Раніше люди вважали, що це їх не стосується, тому що в них є вища освіта…вони не планують їхати на заробітки, загалом абсолютно влаштовані. Тепер же в ситуації, що склалася, надзвичайно багато українців були вимушені залишити свої домівки, виїхати за кордон не тому, що вони хотіли туди виїхати, а тому, що так склалися обставини, щоб убезпечити себе», - зазначила Мидловець.

Вона зауважила, що Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за зверненнями українців надала майже 80 тисяч кваліфікованих консультацій.

Як повідомлялося, Національне інформаційного бюро створене рішенням Кабміну у березні 2022 року, ключовою метою його діяльності є збір та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих загарбниками, у тому числі і з-поміж мирного населення з обох сторін воєнних дій.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-