Проблематика догляду та соціальної реабілітації людей, які зазнали ампутацій
Організатори: Громадська організація «Українська медична місія»; Благодійна організація «Благодійний фонд «Україна на долонях»; Благодійна організація «Благодійний Фонд «Ізраїльська медична місія»; Благодійна Організація «Благодійний фонд «Інститут Розвитку Громадянського Суспільства Імені Голди Меїр», Alex Lewis Trust.
Учасники: Тетяна Семенова - заступниця голови Київської обласної ради; Alex Lewis - голова of Alex Lewis Trust; Алла Наливайко - керівниця Благодійної організації «Благодійний фонд «Україна на долонях»; Rosemary Court - радник голови Alex Lewis Trust; Руслан Світлий - директор Департаменту соціальної політики КМДА; Еліезер Фельдман - Голова Ізраїльської медичної місії; Nicholas Mellor - Director of LSN; Вікторія Хоперія - заслужена діячка науки і техніки України, доктор медичних наук, професорка, лікарка патологоанатом вищої категорії, завідувачка кафедри фундаментальної медицини.
Модератори: Тетяна Грабан - голова правління Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр; Дмитро Вернигор - голова ГО «Українська медична місія».
Чому актуально?
Під час заходу професійна група експертів з Великої Британії розкаже про свій досвід та напрацювання щодо роботи з жертвами воєнних травм (травматична ампутація та розлади кінцівок). Будуть розглянуті наступні питання:
- Обмін досвідом між британськими експертами та українськими лікарями. Довготривала співпраця.
- Психологічна реабілітація для жертв військового конфлікту.
- Впровадження новітніх технологій.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform
Підсумкові матеріали:
У Києві понад 100 тис. осіб можуть потребувати реабілітації після війни - КМДА
У Києві до 100 тис. військовослужбовців можуть потребувати реабілітації після поранення чи повернення з фронту, психологічної допомоги потребуватимуть і члени їх сімей. Про це на пресконференції в Укрінформі сказав директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.
“Питання реабілітації військовослужбовців — найактуальніша проблема, якою ми повинні опікуватися на даний час. По місту Києву ми очікуємо більше ніж 100 тисяч таких людей, які безпосередньо потребуватимуть нашої уваги. Ускладнює ситуацію те, що до цих 100 тисяч військових, які повернуться з війни, ми додаємо ще членів їх сімей. Навіть якщо немає поранення, то виникають психологічні проблеми, з якими ми повинні боротися і допомагати боротися людині, і виводити з важкого психологічного стану всю його сім'ю”, - сказав Світлий.
Він повідомив, що на розгляді Київради знаходиться комплексна цільова програма з підтримки захисників та захисниць України, які повертатимуться з фронту. За його словами, ухвалення її очікується протягом кількох тижнів.
Як зазначив Світлий, ідея програми - забезпечити своєрідну парасольку захисту для тих, хто повернувся з фронту, та їх сімей, включаючи як медичні, психологічні послуги, так і освітні послуги з працевлаштування, професійної переорієнтації.
“Все це являє собою парасольку соціального захисту і ведеться від приходу людини з фронту до повного працевлаштування, коли сім'я і сама людина вважають себе повноцінними членами суспільства”, - сказав Світлий. Окрім цього, за його словами, в Києві також розвивається мережа мілітарі-хабів, де ветерани зможуть спілкуватися один з одним, займатися спортом тощо.
Також, за словами Світлого, триває створення єдиного міського реабілітаційного центру, в якому будуть зосереджені всі необхідні служби, і де людина зможе знаходитися від початку і до кінця будь-якої реабілітації. "Там буде і реабілітація, і протезування, все, що необхідно людині як з медичної, так і з соціальної точки зору”, - сказав Світлий. Директор соціального департаменту КМДА додав, що київська влада готова співпрацювати з громадськими організаціями як українськими, так і міжнародними.
Як зазначив на пресконференції голова британської організації Alex Lewis Trust Алекс Льюїс, який перебуває в Україні з метою підтримки бійців, що втратили кінцівки, наразі головна задача — віднайти той продукт, який допоможе людям з ампутаціями повернутися до повноцінного, незалежного життя, вести такий спосіб життя, який вони вели до втрати кінцівок. За його словами, в цьому можуть допомогти ті технології, які змодельовані на основі потреб самих людей з ампутаціями. “Хотів би зосередити увагу на технології, яка була змодельована саме ампутантами, що дало можливість мені відчувати і використовувати всі ці можливості як ампутанту. Я вірю і знаю, що реабілітація починається одразу після операції. І найголовніше — це повернення до незалежного життя. Звісно, я зрозумів, що багато ваших людей хочуть повернутися саме на фронт. На жаль, із часом буде дуже багато поранених, багато ампутантів, і наша задача повернути їх до того життя, яке вони мали до війни”, - сказав Алекс Льюїс.
Наразі британські експерти, зокрема з фонду Alex Lewis Trust, готові ділитися досвідом з українськими лікарями, соціальними працівниками, науковцями щодо всіх етапів реабілітації людей з ампутованими кінцівками.
Як повідомляв Укрінформ, торік 89 військовослужбовців Збройних сил України пройшли реабілітацію в Латвії, наразі тут лікуються ще 55 українських воїнів.
Відео: