Енергетика України: підготовка до зими та поточна ситуація
Організатори: Ukraine Media Center — Ukrinform.
Спікер: Олександр Харченко - директор Центру досліджень енергетики.
Теми до обговорення:
- Стан системи, ремонт та підготовка до зими.
- Як українська енергетика постраждала через знищення Каховської ГЕС: які шляхи вирішення проблеми?
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/, українською та англійською мовами.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
До опалювального сезону Україна може встановити лише 20% необхідних трансформаторів
До опалювального сезону Україна встигне встановити тільки 20% від необхідного високовольтного обладнання важкого типу.
Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Уже можна констатувати, що з точки зору покриття високовольтного обладнання важкого типу, який є найбільш складним до заміни і який найбільш потрібний зараз, ми встигнемо отримати і встановити до опалювального сезону щонайбільше 20% від того, що дійсно потрібно зробити», – сказав Харченко.
За його словами, причина полягає в тому, що темпи виробництва в світі не відповідають кількості замовлень, оскільки Україна фактично повністю завантажила в світовому масштабі потужності такого виробництва. Але незважаючи на це, в України є шанс «нормально» пройти наступний опалювальний сезон.
«Якщо ж атаки на енергосистему не відновляться, то, майже напевно, ми пройдемо зимовий період нормально і без масштабних аварійних ситуацій. Хоча певні регіони є дуже вразливими, і там, безумовно, треба фокусувати певні зусилля», - наголосив Харченко.
На його думку, потрібно акцентувати увагу на відновленні високовольтних мереж та на побудові фізичного захисту енергооб’єктів, оскільки ймовірність нових атак на енергосистему є високою.
Як повідомлялося, Україна входить у літній період підвищеного піку споживання електроенергії, тому, щоб уникнути відключення електропостачання, важливо зменшити використання кондиціонерів.
Україна входить у літній пік споживання електроенергії – експерт
Україна входить у літній період підвищеного піку споживання електроенергії, тому важливо зменшити використання кондиціонерів, щоб уникнути відключення електропостачання.
Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Можна констатувати, що ми входимо в літній пік споживання, яке зросло доволі суттєво. Змінився навіть час пікових годин, зокрема, зараз фактично пікові години починаються з 16-ї і тривають десь до 21-ї, до 22-ї. І наша енергосистема ходить по краю. Споживання ще вдається покривати, але вже це зробити дуже складно», – сказав Харченко.
За його словами, все частіше доводиться просити аварійну допомогу в європейських колег, тому експерт закликав українців рідше вмикати кондиціонери в пікові години.
«З кожним днем стає все спекотніше, і якщо цей тренд утримується і температура буде вищою 29 градусів, що цілком може статися в серпні, то, звісно, тоді або споживачі навчаться хоча б частково вимикати кондиціонери, або треба буде в якийсь момент застосувати примусові відключення світла», – додав експерт.
Як повідомлялося, раніше Харченко заявляв, що у липні - серпні в енергосистемі може виникнути дефіцит електроенергії, через що Україна буде змушена збільшити імпорт енергоносіїв.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк