Імплементація польського досвіду торгівлі деревиною в законопроєкт «Про ринок деревини»

Імплементація польського досвіду торгівлі деревиною в законопроєкт «Про ринок деревини»

Укрінформ
6 листопада, 13.00 - круглий стіл на тему: «Переробники – перші. Імплементація польського досвіду торгівлі деревиною в законопроєкт «Про ринок деревини»».

Організатор: Платформа економічного розвитку Wood Industry UA.

До участі запрошені: представники профільних деревообробних і меблевих асоціацій, народні депутати, представники ДП «Ліси України», ДАЛРУ, ліцензованих бірж.

Модератор: Юрій Дюг -  керівник економічної платформи Wood Industry UA.

Питання до обговорення:

  1. Позитивні новації польського досвіду організації торгівлі деревиною для переробників.
  2. Які обсяги деревини здатні переробити вже збудовані потужності українських підприємств, та як ці параметри корелюються з обсягами щорічних продажів деревини?
  3. Якими мають бути критерії для учасників реєстру переробників деревини, що пропонується у законопроєкті «Про ринок деревини»?

Чому це важливо?

У комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку триває робота над оновленим законопроєктом № 4197-д «Про ринок деревини», до якої долучені всі ключові стейкхолдери лісової, деревообробної та меблевої галузі. Одне з важливих нововведень цього законопроєкту - запровадження каскадного принципу проведення аукціонних торгів деревиною, а також окремого механізму доступу до перших торгів для вітчизняних переробників деревини.

Визначення пріоритетів у правилах продажу деревини вже не перший рік діє в сусідній Польщі, яка демонструє значні успіхи у виробництві продукції та є одним із найбільших виробників меблів у світі. У жовтні там почали діяти нові правила продажу деревини, які передбачають, що 75% всієї заготовленої деревини можуть придбати лише вітчизняні переробники.

Формат заходу – офлайн та онлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Ухвалення закону про ринок деревини стане лише першою сходинкою для його подальшої розбудови – депутат

В Україні триває робота над законопроєктом №4197-д про ринок деревини, але його ухвалення стане лише початком встановлення законодавчого контролю на ринку для подальшої його розбудови.

На цьому в Укрінформі під час круглого столу «Переробники – перші. Імплементація польського досвіду торгівлі деревиною в законопроєкт «Про ринок деревини» наголосив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

«Наразі у Верховній Раді України доопрацьовується до другого читання законопроєкт «Про ринок деревини». Це давно назріла ініціатива на ринку, який потребує врегулювання. Але ми всі чудово розуміємо, що ухвалення закону стане лише першою сходинкою, початком великої роботи над встановленням законодавчого контролю на ринку для подальшої його розбудови. І ми розуміємо, що не всі державні інституції будуть зацікавлені виконувати цю роботу», - сказав Кицак.

За словами депутата, законопроєкт пропонує закріпити на законодавчому рівні низку новел, які фактично сьогодні вже існують, але без врегулювання викликають багато питань серед учасників ринку.

«По-перше, ми пропонуємо запровадити норму, яка зобов’яже усіх заготівельників реалізовувати весь обсяг деревини виключно на біржових майданчиках. В Україні існує кілька великих заготівельників, найбільше серед яких ДП «Ліси України». Але є ще комунальні ліси, агроліси, приватні суб'єкти, які здійснюють діяльність в сфері лісового господарства. Ми хочемо всіх їх зобов'язати продавати сировину на біржових торгах», - зазначив Кицак.

Законопроєктом пропонується створити реєстр суб'єктів переробної деревини. Щоб держава могла верифікувати усіх виробників для зрозуміння того, які об'єми вони переробляють, рівень цієї переробки, а далі вже мати можливість надавати таким суб'єктам першочерговий доступ до сировини.

Кицак зауважив, що сьогодні на ринку існує проблема з дефіцитом сировини для переробників. Так, якщо до 2023 року в Україні заготівельні обсяги стабільно були на рівні 14-16 млн кубометрів на рік, то за два роки вони фактично скоротилися на 8-9 млн кубометрів. Тому пропозиція забезпечити верифікованим деревообробним підприємствам пріоритетний доступ до сировини є вкрай нагальною.

«Якщо говорити про Польщу, у них запроваджено бальну систему для учасників ринку. Там підприємцям в залежності від терміну роботи на ринку, обсягів виробництва та інших чинників присвоюють бали, і вже відштовхуючись від цього надають доступ до заключення із заготівельниками договорів оферти», - розповів депутат.

Серед іншого, вказаний проєкт закону пропонує продовжити мораторій на експорт деревини.

«Фактично йдеться про ліс-кругляк, заборона на вивіз якого дозволила нашій деревообробній та меблевій галузям розвинутися. Звісно, не так як у Німеччині, Італії або тій же Польщі, де ці галузі генерують від 3% ВВП. У нас це 0,3-0,4% ВВП, що свідчить про величезний потенціал», - зазначив депутат.

Він також зауважив, що питання продовження мораторію є одним з найбільш дискусійних.

Як повідомлялося, Державне агентство лісових ресурсів України розпочало роботу над впровадженням системи GPS-моніторингу за транспортними засобами, які перевозять деревину.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-